Matura z matematyki! Zobacz film!

Matura z matematyki! Zobacz film!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W dniu dzisiejszym maturzyści zmierzą się z matematyką, punktualnie o dziewiątej rozpoczęli egzamin. Dla wielu jest to najtrudniejszy egzamin. „Królowa nauk” wróciła na maturę jako przedmiot obowiązkowy w 2009/10 roku szkolnym, po 25 latach nieobecności. Przez wielu uczniów traktowana jest ona jako zło konieczne, jednak wszyscy chcący uzyskać świadectwo dojrzałości będą musieli zmierzyć się z nią na poziomie podstawowym.

Na wykonanie zadań z części podstawowej uczniowie mają 170 minut. Na maturze z matematyki pojawią się pytania zamknięte i otwarte, aby zdać należy uzyskać 30 procent. Zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi na maturze 2012 z matematyki w części podstawowej pojawią się zadania "na dowodzenie" z algebry i geometrii. Matura z matematyki to drugi obowiązkowy egzamin, z którym zmierzą się uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Dzisiaj rano, odwiedziliśmy kilka radomskich szkół, gdzie uczniowie piszą maturę.  Ogólnie mówiąc, uczniowie są bardzo pogodzeni z koniecznością pisania egzaminu dojrzałości z matematyki. Stres oczywiście jest, ale zazwyczaj taki sam, jak przed innymi egzaminami. Ich największe obawy budzą: logarytmy, ciągi i trygonometria.W piątek maturzyści pisali język polski - zobaczcie jak było!

Wszystkim dzisiaj zdającym życzymy powodzenia!


A.J./fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy