"Kochanowski" świętuje setkę

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Na ekspozycję składają się druki, afisze, druki ulotne, zdjęcia, albumy. Dzięki nim możemy prześledzić historię tego liceum, począwszy od gimnazjów rosyjskich oraz szkół prywatnych, na bazie których powstała ta szkoła – mówi Anna Jankowska z Archiwum Państwowego.

- Potrzeba wiele determinacji, aby stworzyć taką wystawę. Takie okazje jak jubileusz VI LO, wyzwalają działania, aby zadbać o wizerunek szkoły - mówi Zbigniew Wieczorek, nauczyciel z VI LO, współtwórca wystawy. Na otwarciu uczniowie I klasy zaprezentowali pokaz gimnastyki szwedzkiej przygotowany przez prof. Rafała Kramera.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu od dawna uchodzi za najlepszą szkołę w naszym mieście. Placówka licząca się w ogólnopolskich rankingach, od lat wypuszczająca ze swoich murów laureatów olimpiad krajowych i międzynarodowych.

- Możecie być dumni, że kończycie taką szkołę, o tak bogatej historii, ważnej dla naszego miasta, jak i regionu – mówi wiceprezydent Ryszard Fałek, obecny na wernisażu.

- Sukces naszej szkoły to przede wszystkim nauczyciele, ich podejście do młodzieży, wytrwałość i determinacja oraz umiejętność wskrzeszania pasji w tych młodych ludziach – stwierdził Romuald Lis, dyrektor VI LO.

Wystawa wpisuje się w obchody 100-lecia szkoły. Będzie dostępna dla zwiedzających do końca października.

- Chcemy, aby przede wszystkim zobaczyli ją gimnazjaliści. Zwykli mieszkańcy naszego miasta, najlepiej aby uprzedzili nas o swoim przyjściu, telefonicznie przez sekretariat, wówczas będziemy mogli zorganizować im zwiedzanie z jednym z nauczycieli, który opowie o wszystkim - wyjaśnia dyrektor szkoły.

Główne obchody jubileuszu przewidziano na sobotę 6 października. Odbędzie się wtedy msza, uroczysta gala, a o godz. 20 - "Bal pomaturalny".


Szczegółowy program w załączniku:

Program uroczystości

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)/ fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy