Interaktywna wystawa MÓZG 2013 - przyjdź i poznaj samego siebie

Interaktywna wystawa MÓZG 2013 - przyjdź i poznaj samego siebie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

„Kłamstwo na talerzu” - czyli interaktywna wystawa Mózg 2013 czynna jest w dniach od 14 do 25 stycznia. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu zapraszają do swojej szkoły.

- Każdy z nas kłamie średnio co 10 minut. Ciało człowieka wysyła w tym czasie sygnały fizyczne, które pozwalają stwierdzić, że nie mówimy prawdy. Jest to między innym nadmierna potliwość, szybsze mruganie powiekami. Jak rozpoznać kłamstwo i w prosty sposób oszukać mózg, dowiecie się podczas tej wystawy – takimi słowami witają odwiedzających organizatorzy.

Na zwiedzających czeka 8 stanowisk, gdzie pokazywane są tajniki ludzkiego mózgu. - Wystawę przygotowało 14 uczniów, prace nad nią rozpoczęły się już we wrześniu. Kierowana jest ona głównie do uczniów starszych klas gimnazjów, ale oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Tomasz Magnowski, opiekun wystawy.

- Organizatorzy tej wystawy biorą udział w projekcie Szkolny Ośrodek Kariery, są to ludzie z różnych klas. Jest to bardzo fajny sposób pokazania pewnych zjawisk naukowych przez zabawę – wyjaśnia Aleks Bernat z klasy III b technikum, współorganizator.

- Po co siedzieć nad książkami, skoro można przyjść tutaj i dowiedzieć się tego samego w dużo bardziej przyjemny sposób – dodaje Bartosz Bednarczyk, z klasy III b technikum, współorganizator.

Interaktywna wystawa MÓZG 2013 w ZST

Na wystawie za pomocą prostych eksperymentów można zobaczyć reakcje swojego mózgu w sytuacjach stresu, relaksu, a przede wszystkim kłamstwa. Kamera termowizyjna, często wykorzystywana na lotniskach pokazuje, jak rośnie temperatura w okolicy oka, kiedy jesteśmy zestresowani. Jeden z eksperymentów ukazuje również reakcję naszego mózgu na ból fantomowy, inny -  czego zdolny jest nasz mózg w sytuacji głębokiego relaksu.

Wystawa jest w pełni interaktywna, o wszystkim można przekonać się na własnej skórze. Uczniowie biorący udział w projekcie chętnie odpowiadają na pytania odwiedzających i wyjaśniają naukowe podstawy przeprowadzanego eksperymentu.

Wystawa będzie się odbywała w dniach 14 – 25 stycznia w godzinach 9-15, w przypadku grup konieczna jest rejestracja przez stronę internetową szkoły - kliknij TUTAJ. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W ciągu 24 godzin od rejestracji, poczta elektroniczną wysyłane jest potwierdzenie terminu. Osoby chcące zwiedzić wystawę indywidualnie proszone są o wcześniejszą informację telefoniczną pod numerem 48 36 281 85.

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy