Finał konkursu angielskiego w XI LO

Finał konkursu angielskiego w XI LO
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Gościem specjalnym drugiego etapu konkursu był dyplomata Andrew Staples, który przedstawił prezentację na temat American Cultural Icons. Odniósł się do muzyki, kina, telewizji, kuchni amerykańskiej, nastolatków w USA, a także symboli polskości znanych Amerykanom. Podczas prezentacji byli obecni wybrani uczniowie XI LO, których zainteresował temat popkultury i którzy chcieli posłuchać "prawdziwego" angielskiego.

Był on zachwycony poziomem prezentowanych prac, pogratulował uczestnikom i zapewnił o tym, że doświadczenie, które zdobywają w trakcie takich spotkań, kiedy ćwiczą umiejętności prezentowania się i swoich pomysłów zaowocuje w przyszłości. Zwycięzcami zostali:

1. Ewa Fronczyk Publiczne Gimnazjum nr 13 - Mass media as the forth power - to what extent do they shape our life?
2. Helena Źródłowska Publiczne Gimnazjum nr 13 - Famous but at what price? - negative aspects of being a celebrity
3. Joanna Mizera Publiczne Gimnazjum nr 2 - Black icons of pop music : Michael Jackson and Whitney Houston

Podczas ceremonii wręczenia nagród obecna była dyrektorka Elżbieta Bocheńska, która podziękowała organizatorkom, nauczycielkom, które przygotowały uczniów do konkursu i instytucjom za pomoc w realizacji konkursu : Ambasada, American Corner R-m i wydawnictwo Oxford University Press) Pogratulowała uczestnikom i zachęciła do doskonalenia umiejętności językowych. Organizatorka pani Fryczkowska powiedziała, że bardzo trudno było wybrać 3 najlepsze prace, ponieważ poziom był wysoki.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy