„Budowlanka” najlepsza w Polsce!

„Budowlanka” najlepsza w Polsce!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=867]

W ubiegłym tygodniu podczas gali ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dla rynku pracy” laureatom wręczał wyróżnienia sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki. Podkreślał on, że wdrażane od 1 września 2012 roku zmiany w kształceniu zawodowym otwierają nowe możliwości współpracy szkół prowadzących kształcenie zawodowe z pracodawcami. Nagrodzone szkoły i pracodawcy są doskonałym przykładem obustronnych korzyści, jakie taka współpraca przynosi.

Tegoroczną nagrodę w kategorii „Budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane” otrzymał Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu. Doceniono współpracę szkoły z firmą Rosa-Bud.

- Cieszy nas to prestiżowe wyróżnienie, jesteśmy zadowoleni, że bardzo dobrze układająca się współpraca z firmą Rosa-Bud została doceniona – mówi Jolanta Skoczylas, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu. - Współpracę z firmą Rosa-Bud podjęliśmy w 2009 roku, od tamtego czasu nasi uczniowie na każdym poziomie nauczania mają możliwość odbywania praktyk. Dzięki współpracy możemy przeprowadzać również egzaminy zawodowe, a nasza placówka została doposażona. Rosa-Bud funduje także stypendia dla naszych uczniów, a wielu absolwentów znalazło pracę w firmie.

- W naszej firmie stawiamy na pozyskiwanie pracowników z lokalnego rynku, chcemy aby młodzi ludzie po ukończeniu szkoły nie wyjeżdżali z Radomia – mówi Marian Tuszyński, członek zarządu Rosa-Bud S.A. - Dzięki współpracy ze szkołą, co roku przez miesiąc mamy możliwość poznać umiejętności 150-200 młodych ludzi. Oni również w praktyce mogą przekonać się, czy wybrali właściwy kierunek. Ci, którzy dadzą nam się poznać od jak najlepszej strony, mogą liczyć na zatrudnienie.

Ogólnopolski Konkursu „Szkoła dla rynku pracy” odbył się po raz drugi. Realizowany był w ramach projektu „Doskonalenie podstaw programowych kluczem do modernizacji kształcenia zawodowego”, współfinansowanego ze środku EFS.

Aleksandra Jabłonka/ fot. MEN

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy