Dlaczego warto porównać oferty i kupić OC przez Internet? - Polecamy - Co za dzień
baner

Dlaczego warto porównać oferty i kupić OC przez Internet?


Pan Jacek zapłacił za ubezpieczenie OC 709 zł. Gdyby nie porównał ofert i zdecydował się na propozycję losowo wybranego towarzystwa, cena mogła być nawet 400 zł wyższa. A oszczędność to tylko jedna z kilku korzyści płynących z porównania ofert wielu ubezpieczycieli.


Nie daj się złapać na kuszące hasło „najtańsze towarzystwo na rynku”. Najtańszy ubezpieczyciel nie istnieje, a cena ubezpieczenia OC zależy od samego ubezpieczonego i jego pojazdu oraz tego, jakie grupy kierowców aktualnie preferuje dany zakład ubezpieczeń. Pewność najniższej ceny daje więc jedynie zestawienie ofert różnych towarzystw.

Cena jest najważniejsza

Zakres ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych regulowany jest ustawowo, co oznacza, że w każdym towarzystwie klient zostaje objęty dokładnie taką samą ochroną. Każdy ubezpieczyciel może jednak samodzielnie ustalać cenę polisy, przez co towarzystwo X może zaproponować nawet kilkukrotnie wyższą składkę za to samo ubezpieczenie niż towarzystwo Y. Porównywarka ubezpieczeń OC - najtaniejuagenta.pl pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia OC. W zestawieniu uwzględniona jest nie tylko cena polisy, ale również rozszerzenia, które obejmują np. Assistance i NNW.

Oszczędność czasu

Oczywiście możesz odwiedzić oddziały kilku, a nawet kilkunastu towarzystw i poprosić o przedstawienie ofert. Ile zajmie Ci to czasu? To zależy, ile masz czasu.  Zakładając, że jak statystyczny Polak pracujesz na etacie, pewnie nie jest go zbyt wiele. Poświęcenie kilku wolnych popołudni na rozmowy z agentami ubezpieczeniowymi pewnie nie jest Twoim największym marzeniem. Kalkulator OC przedstawi Ci indywidualnie dopasowane oferty już w 30 sekund od wypełnienia formularza. A wpisanie do niego niezbędnych danych to nie więcej niż kilka minut. Transakcję również możesz sfinalizować online lub telefonicznie.

Dla zapominalskich

Często zdarza się, że kierowcy zwyczajnie zapominają o ubezpieczeniu auta. Polisę kupują tylko raz w roku, nic więc dziwnego, że nie myślą o niej każdego dnia. Jeśli zorientujesz się, że dziś kończy się ważność Twojego OC, a ze względu na późną porę wycieczka do ubezpieczyciela nie wchodzi w grę, porównywarka wybawi Cię z opresji. Pamiętaj, że za brak obowiązkowego ubezpieczenia grozi kara finansowa więc nie warto czekać do następnego dnia. Szczególnie jeśli kupiłeś auto i Twoja polisa nie przedłuży się automatycznie. Przez Internet ubezpieczysz samochód natychmiast, nawet do późnych godzin wieczornych.

Więcej uprawnień

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to czas najwyższy, żebyś poznał prawdę. Zakupy przez Internet dają klientom więcej uprawnień. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku zakupu ubezpieczenia. Od umowy zawartej drogą elektroniczną możesz odstąpić w ciągu 30 dni, bez podania przyczyny. Jeśli więc zdecydujesz się na zakup polisy online, a kilka dni później agent stacjonarny przedstawi Ci korzystniejszą ofertę, masz prawo rozwiązać zawartą wcześniej umowę.

Pełne bezpieczeństwo

Mimo, że płatność kartami i wykonywanie przelewów to nasza codzienność, to część osób wciąż boi się tego typu transakcji. Podkreślmy więc, że zakup ubezpieczenia w porównywarce jest całkowicie bezpieczny. Serwisy używają certyfikatu EV (zielona kłódka przy adresie strony), a wszystkie wprowadzone do formularza informacje są odpowiednio zabezpieczone i przechowywane. Dane klienta służą wyłącznie do przeprowadzenia kalkulacji i przekazywane są tylko współpracującym partnerom – towarzystwom ubezpieczeniowym.

Zanim następnym razem pokierujesz swoje kroki do biura ubezpieczyciela, sprawdź choćby z ciekawości, jaką ofertę przedstawi Ci porównywarka. Przeprowadzenie kalkulacji jest całkowicie bezpłatne, nie musisz przekazywać swoich danych osobowych, a zyskać możesz sporo. A jeśli nie znajdziesz nic dla Ciebie? Stracisz jedynie kilka minut.

Artykuł sponsorowany


Polecany artykuł

Robert Makłowicz w "Krafcie" Smakowity wieczór, wyborne spotkanie. Robert Makłowicz w podroży, tym razem w podróży do...

x