"Jazda z miasta" tym razem na piknik do Jedlni

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zbiórka o godz. 10 przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca. Ruszymy o 10.15. W asyście policjantów z drogówki przejedziemy ulicami: 25 czerwca, Struga, Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską do ul. Potkańskiego. Po jej „przecięciu” wjedziemy w ul. Podleśną i rozstaniemy się z policjantami. Na pierwszej krzyżówce skręcimy w prawo mało uczęszczaną leśną „asfaltówkę” i pojedziemy w kierunku szosy Radom – Kozienice, by znajdującym się, przy trasie mostem pokonać Pacynkę. Zaraz za mostem skierujemy się ponownie w las (w lewo), by dotrzeć do zielonego szlaku pieszego. Będzie on wyznaczał nam trasę aż do starej strzelnicy. Tam, nie skręcimy – jak prowadzi szlak w prawo, tylko pojedziemy prosto w stronę Kieszka. Gdy dotrzemy do szutrówki, którą biegnie żółty szlak rowerowy skręcimy w prawo i pomkniemy w kierunku drogi Radom – Kozienice. Tuż przed szosą odbijemy w prawo, w małą ścieżkę prowadzącą do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni Letnisko.

Trasa drugiej edycji „Jazdy z miasta!” jest krótka i łatwa technicznie. Wszystko po to, byśmy szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W ośrodku jak zwykle ognisko i upominki od sponsorów. A dodajmy, że podczas Święta Polskiej Niezapominajki goście Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku mogą liczyć na wystawy i występy artystów o tematyce leśnej. Będą występy zespołów dziecięcych, zespołów tanecznych, sygnalistów myśliwskich, pokazy sokolnictwa i inne atrakcje. Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wyrób rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem.

Podczas obchodów w namiocie Rodex będzie można obejrzeć sporo ciekawych, zaawansowanych technologicznie rowerów. Zaprezentowane zostanie niemal wszystko, co w dziedzinie bicykli terenowych dzieje się na rynku – trekkingi, krossówki, rowery z pełnym zawieszeniem typu enduro oraz MTB XCM.

By wziąć udział w „Jeździe z miasta!” trzeba wysłać sms o treści „7dni.jazdamaj.imienazwisko” na nr 7248. Koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo sms-a zwrotnego. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę” telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę”, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 17 maja do godz.10.

„Jazda z miasta!” odbędzie się pod warunkiem niezłej pogody (nawet gdyby padał bardzo mały deszcz, zapowiadający się na przejściowy). Jeśli opady będą spore, wyjazd przełożymy na 25 maja.

Paweł Matracki, RODEX, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy