Gościńcem Królewskim do „Przejazdu”

Gościńcem Królewskim do „Przejazdu”
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Galeria zdjęćW tej edycji meta wyznaczona została na parkingu vis-à-vis szkółki leśnej „Przejazd” mieszczącej się na terenie Nadleśnictwa Kozienice. „Miejsce jest bardzo urokliwe, jeśli jechali Państwo przez puszczę, jechali Państwo Gościńcem Królewskim, który od zarania dziejów prowadził z Krakowa na Litwę” – opowiada Lidia Zaczyńska, st. Specjalista Służby Leśnej Nadleśnictwa Kozienice: „Szkółka istnieje od 1973 r i rocznie produkowane jest do miliona sztuk sadzonek.”

Trasa nie należała do najtrudniejszych a jej długość wyniosła około 18 kilometrów. „Bardzo udana, w znacznej większości szutrówkami, przygotowanymi przez leśników. Wygodnie, szybko, cudowna pogoda.” - komplementuje jeden z organizatorów, Paweł Matracki z salonu rowerowego RODEX – „Wytrawni rowerzyści. Grupka może niezbyt liczna ale wszyscy ‘wyjeżdżeni’, w dobrej formie, także wyjątkowo udana impreza. Świetnie się jechało, przede wszystkim znakomita pogoda i fajna ekipa”.

Na uczestników, którzy dotarli na metę, czekało ognisko oraz poczęstunek. Kiełbaski w tym miesiącu, przygotował jak zawsze, niezawodny Zakład Masarski „Czapla”. Oprócz posiłku, jak zawsze, garść upominków ufundował Rodex, a także, dodatkowo Lasy Państwowe: „Dla uczestników przygotowaliśmy przewodnik turystyczny, mapka, oczywiście informacje o Królewskich Źródłach i Nadleśnictwie Kozienice, a także materiały promocyjne” – wymienia p. Lida.

Po posileniu się i wzięciu paru łyków wody, uczestnicy zaczęli wracać do domów. Część wybrała drogę leśną, część postanowiła wrócić do Radomia asfaltem, nie mniej jednak, większość zapowiedziała swój udział w kolejnej edycji, a ta już za miesiąc. Serdecznie zapraszamy już dziś na wrześniową Jazdę z Miasta! do Pionek.  

Krzysztof Witek / fot. KW

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy