Wielki sukces radomskich baletnic, ale...

Wielki sukces radomskich baletnic, ale...
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1487]

Jest ich siedemnaście, wszystkie w wieku 9-11 lat, ćwiczą razem od blisko 5 lat pod opieką Małgorzaty Dzbuk w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej. W ostatnim czasie osiągnęły pierwszy wielki sukces. Zakwalifikowały się do finału międzynarodowego konkursu Dance World Cup. W eliminacjach krajowych w Krakowie pokonały 50 innych zespołów z całego kraju.

- Wcześniej braliśmy udział w różnych konkursach mniejszej rangi. Teraz po dwóch latach ćwiczenia układu zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w tak ważnej imprezie i udało się. Bardzo cieszy nas ten sukces, dziewczynki czują się docenione i szczęśliwe, nie dopuszczają do siebie myśli, że możemy nie pojechać na finał. To my, dorośli się martwimy – powiedziała Małgorzata Dzbuk, opiekunka grupy tanecznej Arabesqa.

Opiekunka grupy podkreśla, że konkurencja była spora. W rywalizacji wzięły udział również prywatne szkoły baletowe, gdzie uczennice ćwiczą praktycznie codziennie, a nie jak te z Radomia – dwa razy w tygodniu. Arabesqa została doceniona za dwa układy zespołowe i występ duetu. Nasz kraj, podczas międzynarodowego finału w Bukareszcie na przełomie czerwca i lipca, będą reprezentowały jeszcze grupy taneczne z Wrocławia, Rzeszowa, Elbląga i Ostrowa Wielkopolskiego.

Wyjazd radomianek stoi jednak pod znakiem zapytania. Rodzice i opiekunowie dziewczynek poszukują osób i sponsorów, którzy pomogą wyjechać dziewczynkom na finał w Bukareszcie. Młodzieżowy Dom Kultury może pokryć tylko niewielką część kosztów wyjazdu.

- MDK prowadzi wiele grup i sporo wyjazdów, dlatego pieniądze muszą być rozdysponowane sprawiedliwie. Finał w Bukareszcie będzie odbywał się przez tydzień. Aktualnie sprawdzamy ceny noclegów. Nie wiemy jeszcze ile dokładnie pieniędzy potrzebujemy, ale zapewne będzie to kilka tysięcy złotych – wyjaśniła opiekunka grupy. - Musimy zapłacić za noclegi i transport, opłacić sobie na miejscu. Chcielibyśmy również pozyskać odpowiednie stroje, aby móc godnie reprezentować nasz kraj.

Wszystkie osoby chcące pomóc małym baletnicom z Radomia, mogą kontaktować się z Młodzieżowym Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu ((48) 360 62 02 lub sekretariat@mdk.radom.pl). Poszukiwane są zwłaszcza firmy odzieżowe, transportowe i osoby mogące udzielić finansowego wsparcia.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Facebook Arabesqa MDK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy