Zwycięskie otwarcie sezonu przez Uniwersytet Radom!

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Radomianie w tym sezonie zapowiadają jedno - gramy o awans do I ligi! Na inaugurację rozgrywek, podpieczni Mariusza Greli zmierzyli się na wyjeździe z Trójką Ostrołęka.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli radomskich szczypiornistów. Już po kilku minutach meczu Uniwersytet musiał odrabiać wysoką stratę. Od 17 minuty spotkania gospodarze wyszli na cztero bramkowe prowadzenie (9:5). Strata tuż przed przerwą została minimalnie odrobiona. Trójkąt po pierwszej połowie zdołał jednak zbudować mała przewagę prowadząc po pierwszych trzydziestu minutach 13:10.

W drugiej odsłonie spotkania radomscy szczypiorniści wzięli się mocno do pracy. Po 40 minutach pojedynku w Ostrołęce przewaga gospodarzy stopniała do jednej bramki (16:15), a chwilę później był już remis.

Prym w ataku po stronie Uniwersytetu Radom wiedli Grzegorz Mroczek, autor 5 bramek w tym spotkaniu oraz Mateusz Szmulik, który dołożył aż 6 trafień. Podopieczni Dariusza Greli na prowadzenie wyszli na cztery minuty przed końcem spotkania i jak się później okazało nie oddali go już do końca, wygrywając bardzo trudny mecz 22:24, pieczętując triumf na inaugurację nowego sezonu.

W następnej kolejce radomski zespół będzie mógł zaprezentować się własnym kibicom, podejmując na swoim obiekcie w sobotę (17 września) AZS AWF Warszawa.

Trójka Ostrołęka - KS Uniwersytet Radom 22:24 (13:10)