Uniwersytet wygrał w Konstantynowie Łódzkim

Szczypiorniści KS Uniwersytetu Radom odnieśli trzecie wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Pokonali Włókniarza Konstantynów Łódzki 35:32.

Początek meczu był dość wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie kilkupunktowej przewagi. Dopiero po dwudziestu minutach ta sztuka udała się radomianom, którzy dzięki bramkom Damiana Cuprysia odskoczyli na trzy punkty. Kapitan Uniwersytetu rozgrywał bardzo dobre zawody i zanotował na swoim koncie dwanaście trafień. Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym zwycięstwem gości (13:16)

Po zmianie stron przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę. Nic nie wskazywało na to, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Kilka minut przed końcem Włókniarzowi udało się jednak doprowadzić do remisu 29:29. Tego dnia Uniwersytet był jednak zespołem lepiej dysponowanym i dzięki temu udało się radomianom wygrać mecz (32:35).

- Od początku kontrolowaliśmy to spotkanie. Były lepsze i gorsze momenty, jednak moi zawodnicy potrafili zmobilizować się w obronie, co zaowocowało kilkubramkową ​przewagą, której nie oddaliśmy do końca meczu. Zespół Włókniarza to bardzo niewygodny przeciwnik, dlatego tym bardziej cieszą dwa punkty zdobyte na trudnym terenie. Do zakończenia rundy pozostały jeszcze dwa mecze i zrobimy wszystko, żeby w dobrych nastrojach zakończyć ten rok - powiedział po meczu Mariusz Grela, trener KS Uniwersytet Radom.

W sobotę (6 grudnia) radomianie zmierzą się z MKS Wieluń, jednym z faworytów do awansu.

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki - Klub Sportowy Uniwersytet Radom 32:35 (13:16)
Uniwersytet: Sulima, Bień - Sikorski 7, Kacprzak 5, Rojek 7, Cupryś 12, Zdziech 2, Mierzwiak 2, Dziura 3, Włoskiewicz, Molendowski, Pawelec, Dryja