Szczypiorniści AZS-u rozegrali pierwszy sparing (VIDEO)

Szczypiorniści AZS-u rozegrali pierwszy sparing (VIDEO)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W środę (16 stycznia) drużyna AZS UTH Radom rozegrała pierwsze sparingowe spotkanie przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w sezonie 2012/2013. Ich rywalem był zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Radomianie wygrali to spotkanie 39:33 i udanie zainaugurowali serię test meczy przed drugą częścią sezonu. Zapraszamy do obejrzenia materiału video oraz galerii zdjęć.Trenerzy obydwu drużyn umówili się na typowy sparing, czyli trzy połowy po 20 minut. W drużynie AZS-u nie zagrali Paweł Świeca, który jest przeziębiony oraz Aleksander Malinowski, z którym jednak nikt z drużyny nie ma kontaktu.
Wynik dzisiejszego meczu nie był istotny, liczyło się przede wszystkim przetestowanie nowych wariantów rozegrania akcji oraz spełnianie nowych założeń taktycznych.

A jak ocenił pierwsze spotkanie w nowym roku, jeden z liderów radomskich szczypiornistów, Maciej Jeżyna?

- Dziś niestety zagraliśmy praktycznie bez obrony, co było bardzo widoczne i przez co traciliśmy wiele niepotrzebnych bramek . Nawet bramkarzom wtedy jest ciężko, ponieważ wszystkie rzuty mają praktycznie sam na sam. O atak nie ma się co martwić, bo tam zawsze się coś wymyśli. - podsumował spotkanie Jeżyna.

Kolejny sparingowy mecz radomscy akademicy rozegrają w sobotę (19 stycznia) w Puławach, z miejscowymi Azotami Puławy.

AZS UTH Radom 39:33 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

AZS UTH Radom:
Mroczek 2, Jeżyna 7, Kalita 9, Cupryś 3, Przykuta 9, Pomiankiewicz 4, Dziosa, Fugiel, Guzik, Kacprzak 4, Syłecki 1,Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy