KS Uniwersytet Radom gromi AZS AWF Warszawa!

Sobotnie starcie piłkarzy ręcznych KS Uniwersytet Radom i AZS AWF Warszawa było pojedynkiem do jednej bramki. Gospodarze nie pozostawili złudzeń, kto w tym starciu jest lepszym zespołem.

Podopieczni Mariusza Greli do sobotniej (17 września) konfrontacji podchodzili po zeszłotygodniowym zwycięstwie, jakie odnieśli w Ostrołęce. Na inaugurację sezonu we własnej hali, chyba nikt ze zgromadzonych kibiców nie spodziewał się takiej przewagi radomian w starciu z drużyną ze stolicy Polski.

Już od pierwszych akcji meczu, gospodarze szybko osiągnęli prowadzenie i zaczęli dyktować warunki gry swojemu przeciwnikowi. Po pierwszych dziesięciu minutach gry tablica z wynikiem wskazywała skromną przewagę Uniwersytetu (5:4). Od tego momentu gra gości z Warszawy zaczęła szwankować, a każdy najmniejszy błąd rywala zaczęli wykorzystywać podopieczni Mariusza Greli.

W ciągu najbliższych ośmiu minut piłkarze ręczni z Radomia wbili przeciwnikowi osiem bramek i po osiemnastu minutach gry mieliśmy wynik (12:4). Do przerwy KS Uniwersytet Radom dołożył jeszcze pięć trafień, tracąc jedynie dwie bramki (17:6). To był jednak dopiero prolog przed całkowitą dominacją gospodarzy w tym meczu.

Druga część gry była prawdziwą falą uderzeniową gospodarzy! KS Uniwersytet Radom już po dwudziestu minutach gry prowadził (22:8), a przeciwnicy wyglądali na zespół, który chciałby rzucić "biały ręcznik". Na dziesięć minut przed końcem spotkania AZS AWF Warszawa wyszedł z tzw "dychy". W całym meczu piłkarze ręczni ze stolicy Polski zdobyli tylko 16 bramek, tracąc ich w sobotni wieczór aż 34!

Dla KS Uniwersytetu Radom było to już drugie ligowe zwycięstwo. Najlepszymi strzelcami w sobotnim starciu po stronie gospodarzy byli Mateusz Szmulik - autor 6 bramek oraz Radosław Pomiankiewicz i Mateusz Jurgielewicz - zdobywcy 5 trafień. W 3.kolejce spotkań II ligi piłkarzy ręcznych nasz zespół zagra w Warszawie z klubem AZS UW.

KS Uniwersytet Radom - AZS AWF Warszawa 34:16 (17:6)