AZS UT-H niedopuszczony do I ligi! Klub zapowiada walkę

AZS UT-H niedopuszczony do I ligi! Klub zapowiada walkę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Kiedy włodarze AZS UT-H uregulowali zaległe należności wobec Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wydawało się, że nie ma przeciwwskazań, aby radomianie wystartowali w rozgrywkach I ligi. Okazuje się jednak, że Kolegium Ligi takie przyczyny znalazło i nie dopuściło klubu do rozgrywek! Działacze AZS UT-H zapowiadają jednak walkę!

- Ten komunikat to dla nas cios w plecy. W piśmie, które otrzymaliśmy nie są podane przyczyny relegowania nas z ligi. Uregulowaliśmy należności, więc główny warunek dopuszczenia nas do rozgrywek został spełniony - informuje Jacek Sobień, wiceprezes klubu.

Przypomnijmy, AZS UT-H zalegał z płatnościami za ryczałty sędziowskie jeszcze sprzed trzech lat (około 20 tysięcy złotych) i już przy ustalaniu terminarza ZPRP pominął radomski klub. Działacze podjęli jednak starania, aby klub zagrał w pierwszej lidze. Uregulowali należności biorąc nawet prywatny kredyt. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby przywrócić zespół do ligi.

Innego zdania jest jednak Kolegium Ligi. W wydanym dzisiaj komunikacie informuje, że "nie znalazło podstawy do uprawnienia zespołu reprezentującego AZS Uniwersytet T-H Radom do rozgrywek I ligi w sezonie 2013/2014". Wiceprezes radomskiego AZS jest wzburzony decyzją Kolegium. - Według mnie wszystkie powody do wykluczenia nas z ligi zostały oddalone w momencie, kiedy wpłaciliśmy zaległe należności. Związek zachował się bardzo nieładnie. Wielokrotnie rozmawiałem z włodarzami ligi i nic nie wskazywało na taką decyzję - mówi Sobień.

Jedno jest pewne. Działacze radomskiego klubu nie zamierzają się poddać i będą w dalszym ciągu walczyć o przetrwanie piłki ręcznej w Radomiu. Jeśli będzie trzeba, sprawa znajdzie swój finał w sądzie. - Na pewno wyślemy do związku pismo odwoławcze. Jeżeli będzie taka potrzeba, pójdziemy nawet do sądu! Nie po to pracowaliśmy, aby utrzymać ligę w Radomiu, żeby nas relegować pomimo spełnienia warunków - informuje wiceprezes.

Kolegium podjęło jednocześnie decyzje o dopuszczeniu radomskiego klubu do gry w II lidze - Kolegium Ligi podjęło decyzję, uprawniającą radomski klub do gry w II lidze. Ponadto odstąpiono od nałożenia kary grzywny w wysokości 5000 zł - czytamy w komunikacie.
Brak zgody na grę w I lidze jest jednak praktycznie równoznaczne z upadkiem sekcji piłki ręcznej w Radomiu. W tej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że działaczom radomskiego AZS-u uda się wywalczyć przywrócenie zespołu do rozgrywek pierwszej ligi.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy