AZS poległ we Wrocławiu

W ostatnią niedzielę (3 lutego) radomscy szczypiorniści przegrali z jednym z pretendentów do awansu do Superligi - Śląskiem Wrocław. Mimo niekorzystnego wyniku, na pewno cieszy postawa naszych zawodników, którzy zagrali bardzo dobre zawody.

Maciej Jeżyna z numerem 7 na koszulce, w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław trafił do bramki rywali aż 11 razy.

Spotkanie Śląska Wrocław z AZS UTH Radom zamknęło 15 kolejkę I ligi szczypiornistów. Radomianie po przegranej z Gwardią Opole na jej terenie, musieli zmierzyć się ponownie z jedną z drużyn zajmujących czołowe miejsce w ligowej tabeli.

Śląsk Wrocław prowadzony przez niedawnego jeszcze trenera radomskich akademików Aleksandra Malinowskiego niesiony dopingiem blisko 1,5tys. kibiców nie dał większych szans naszym szczypiornistom na wygranie tego spotkania. Wprawdzie akademicy z Radomia do 7 minuty prowadzili, jednak w kolejnych akcjach pierwszej połowy to gospodarze doszli do głosu i nie dali sobie wydrzeć prowadzenia w pierwszych 30 minutach. Do przerwy zatem AZS przegrywał 15:13.

W drugiej połowie gospodarze cały czas utrzymywali nieznaczną przewagę nad rywalem z Radomia (18:16). Śląsk tego dnia jednak grał wyśmienicie w obronie. Mimo nawet podwójnej przewagi akademicy nie mogli znaleźć recepty na to, by sforsować dobrze działającą linię obrony rywala. Jakby tego było mało, wrocławianie mimo gry w osłabieniu wykorzystywali swoje akcje rzutowe dzięki czemu ich przewaga ciągle się utrzymywała. Radomianie przegrali to spotkanie 29:25 i spadli na 8 miejsce w ligowej tabeli. Na słowa uznania zasługuje na pewno Maciej Jeżyna - zawodnik radomskich akademików w tym spotkaniu zdobył dla naszego zespołu aż 11 bramek.

Śląsk Wrocław - AZS Uniwersytet T-H Radom 29:25 (15:13)
Śląsk: Schodowski, Julien - Swat 7, Zadura 7, Koprowski 4, Kłos 4, Wróblewski 3, Wolski 2, Herudziński 1, Celek 1, Gałat, Grobelny, Piłat, Krzywda.
AZS: Polit, Bury - Jeżyna 11, Mroczek 4, Przykuta 4, Kalita 3, Cupryś 2, Świeca 1, Guzik, Fugiel, Pomiankiewicz.

źródło:składy drużyn: SportRadom.pl