Szydłowianka spada, LKS zostaje

Szydłowianka spada, LKS zostaje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Do ostatnich chwili ważyły się losy pozostania w IV lidze. Po rozstrzygnięciach w innych klasach rozgrywkowych okazało się, że ligowego bytu pewne będzie 13 najlepszych zespołów w stawce. O te miejsca do ostatniej kolejki walczyły trzy ekipy: LKS Promna, Znicz II Pruszków i Szydłowianka Szydłowiec. Z podanej trójki tylko najsłabszy żegnał się z IV ligą.

Zainteresowane zespoły toczyły korespondencyjną walkę. LKS Promna dosyć pewnie wygrał na wyjeździe z Błonianką Błonie 2:0. Znicz II Pruszków rozbił aż 6:1 Grom Warszawę, a Szydłowianka wygrała u siebie 4:1 z KS Konstancin. Takie wyniki spowodowały, że na koniec sezonu wszystkie trzy zespoły zgromadziły po 45 punktów i o kolejności w zestawieniu decydowała tzn. mała tabele. W niej najgorzej wypadli zawodnicy z Szydłowca i to oni w przyszłym sezonie zagrają w lidze okręgowej.

Poza Szydłowianką do niższej klasy rozgrywkowej spadły wcześniej zespoły Orła Wierzbica i Prochu Pionki. A utrzymanie w IV lidze zapewniły sobie drużyny: Broni Radom, Pilicy Białobrzegi, Oskara Przysucha i Energi Kozienice.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy