Piłkarki Publicznego Gimnazjum nr 13 najleszpe na Mazowszu!

Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 13, zdobyły złote medale podczas rozegranych w Płocku XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Radomianki jako jedyne w historii mistrzostw, zdołały obronić wywalczony przed rokiem tytuł.

- Na pewno czeka was ciężkie zadanie, bowiem jeszcze żadnej z drużyn nie udało się obronić wywalczonego tytułu - mówił przed wyjazdem Paweł Urbański, ze Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach odbywających się w Płocku wystartowało dziewięć najlepszych drużyn Mazowsza, wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Region radomski reprezentowały: Publiczne Gimnazjum nr 13 Radom i Gimnazjum Gielniów.

W wyniku losowania obie drużyny trafiły do tej samej - pięciodrużynowej grupy. W pierwszym dniu radomianki rozegrały trzy mecze i wszystkie zakończyły się ich sukcesem. W meczu otwarcia aktualny mistrz Mazowsza, 3:0 pokonał gospodarzy z PG nr 1 Płock. W kolejnym meczu PG nr 13 zwyciężyło PG nr 2 Ząbki. Na zakończenie pierwszego dnia zawodów, doszło do pojedynku lokalnych rywali. Po golu Wiktorii Kuciewicz, wygrał zespół z Radomia.

W drugim dniu mistrzostw, dokończone zostały mecze fazy grupowej, a po nich odbyły się pojedynki półfinałowe.

Najpierw w spotkaniu o zajęcie pierwszego miejsca w grupie B, podopieczne Macieja Kwiatkowskiego pokonały PG Trojanów 2:0, a obie bramki padły w drugich dziesięciu minutach.

W końcu w półfinale PG nr 13 zmierzyło się z Gimnazjum z Nowej Wsi i po jednostronnym spotkaniu wygrało 3:1. Co ciekawe, rywalki do przerwy tylko raz przekroczyły swoją połowę boiska, i po kontrataku pokonały Karolinę Kołtuniak. Z kolei uczennice z Gielniowa stoczyły zwycięski bój z PG 2 Płońsk, zakończony jednobramkową wygraną i w niedzielę zagrały o piąte miejsce.

Tymczasem w finale na przeciw siebie stanęły niepokonane wcześniej: PG nr 13 Radom i Gimnazjum nr 1 Raszyn. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale chwilę po zmianie stron, bezpośrednim strzałem z połowy boiska, bramkarkę rywali zaskoczyła Wioletta Tkaczyk. Na 2:0 podwyższyła Kuciewicz i radomianki cieszyły się z obrony tytułu mistrzowskiego.

Już za tydzień piłkarki, wspólnie z PG nr 22 Radom (mistrz Mazowsza, w kategorii chłopców) będą reprezentować miasto w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody odbędą się w Głuchołazach już 19 czerwca.

PG nr 13 Radom – Karolina Kołtuniak, Ewa Wachnicka – Aleksandra Dobrowolska, Izabela Kaczor, Wiktoria Kuciewicz, Wioletta Tkaczyk, Aleksandra Korcz, Daniela Rusinowicz, Kamila Leśniewska, Aleksandra Jędrusik.

Wyniki PG nr 13 Radom: PG nr 13 – PG Gimnazjum nr 1 Płock 3:0, PG nr 13 – Gimnazjum nr 2 Ząbki 2:0, PG nr 13 – Gimnazjum Głowaczów 1:0, PG nr 13 – Gimnazjum Trojanów 2:0. Półfinał PG nr 13 – Gimnazjum Nowa Wieś 2:0, Finał: PG nr 13 – Gimnazjum nr 1 Raszyn 2:0.