Medal dla Radomia w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie

Medal dla Radomia w IX Ogólnopolskiej Gimnazjadzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Uczennice Publicznego Gimnazjum nr 13 z Radomia, zdobyły drugie miejsce podczas IX Ogólnopolskiej Gimnazjady. Zawody odbyły się w Głuchołazach.

Na zakończenie IX Ogólnopolskiej Gimnazjady, nasze miasto w końcu doczekało się medalu w grach zespołowych. Srebrne krążki uzyskały piłkarki nożne Publicznego Gimnazjum nr 13. Wcześniej dwa czwarte miejsca stały się udziałem siatkarzy (PG nr 22) i szczypiornistek (PG nr 8).

Mistrzynie Mazowsza potwierdziły swoje wysokie umiejętności, także podczas finałów ogólnopolskich. W Głuchołazach (woj. opolskie) podopieczne Macieja Kwiatkowskiego uzyskały taką samą liczbę punktów co Gimnazjum z Daleszyc (po 10). Rywalki okazały się jednak lepsze w bezpośrednim spotkaniu.

Pierwszego dnia mistrzostw uczennice "Trzynastki" zremisowały z Gimnazjum Olsztynek 1:1, oraz pokonały Gimnazjum z Nysy (6:1) i Gimnazjum Barwinów 1:0. W tym drugim pojedynku pięć bramek dla PG nr 13 uzyskała Wioletta Tkaczyk. - Niestety zarówno jej, jak i Aleksandry Dobrowolskiej, zabrakło w sobotnim meczu przeciwko aktualnym mistrzom Polski wśród gimnazjów - PG Daleszyce. Dwie czołowe zawodniczki z Radomia, musiały się w tym dniu udać na barażowy mecz Zamłynia Radom o awans do I ligi - wyjaśnia trener. Ich brak, spowodował że piłkarki z naszego miasta uległy przeciwniczkom 0:1. Co ciekawe jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Ewa Cieśla (na co dzień piłkarka Sportowej Czwórki Radom).

W ostatnim dniu zawodów „Trzynastka” grała już w optymalnym składzie i nie dała szans gimnazjalistom z Izdebnej. Po dwóch golach Tkaczyk radomianki wygrały 2:0 i mogły cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca. Pierwsza lokata przypadła Daleszycom, które obroniły mistrzowskie tytuły. Na pocieszenie Tkaczyk, z dorobkiem dziewięciu goli otrzymała od organizatorów tytuł królowej strzelczyń. Wynik jaki uzyskały zawodniczki z PG nr 13, to największy sukces w historii szkoły.

Skład drużyny Publicznego Gimnazjum nr 13 Radom: Karolina Kołtuniak, Ewa Wachnicka - Aleksandra Dobrowolska, Wiktoria Kuciewicz, Wioletta Tkaczyk, Daniela Rusinowicz, Kamila Leśniewska, Izabela Kaczor, Aleksandra Korcz.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy