Ze sztuką współczesną za pan brat w Elektrowni

Ze sztuką współczesną za pan brat w Elektrowni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Mamy również bardzo ciekawe zajęcia dla młodzieży ponadgimnazjalnej „Sztuka jak bazooka”. To cykl dziesięciu spotkań zaplanowany z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest prezentacja zjawisk kulturowych ważnych z punktu widzenia współczesnej sztuki, literatury i filozofii. Poruszane zagadnienia pomagają w nabyciu wiedzy i kompetencji przydatnych podczas egzaminu maturalnego. Pozwalają też uczestnikom na świadomą selekcję oferty kulturalnej – zachęca Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW Elektrownia.

Oprócz warsztatów dla grup zorganizowanych w placówce organizowane są także warsztaty rodzinne.

- Zajęcia, ku naszej radości, cieszą się dużą popularnością. Na wolny termin trzeba czekać kilka miesięcy. Tylko w ubiegłym roku wzięło w nich udział 2160 osób – dodaje dyrektor.

Także wejściówki na weekendowe warsztaty rodzinne rozchodzą się w ciągu kilku godzin. Dlatego też w tym roku warsztaty rodzinne będą odbywać się cyklicznie co miesiąc.

Za sukcesem warsztatów stoi Michał Grabowski, pracownik Elektrowni, który bardzo kreatywnie prowadzi zajęcia. Michał potrafi zająć dzieci i poprzez zabawę przekazać im wiedzę na temat sztuki współczesnej. Niezwykła atmosfera, którą potrafi stworzyć podczas zajęć sprawia, że każdy z uczestników chce tu wrócić.

Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem prezentowanych w Elektrowni wystaw.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy