Zbliża się Parkowa Fest

Zbliża się Parkowa Fest
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Przy Parkowa Fest pomagaliśmy, jako Łaźnia, zawsze, ale bardzo się cieszymy, że tym razem współorganizujemy razem. Zwłaszcza, że muzyka rockowa, wbrew pozorom, nie jest słyszalna w Radomiu zbyt często – mówi Beata Drozdowska, dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

W tej chwili do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 40 zespołów. Jury, które tworzą uznani radomscy muzycy, m.in. Małgorzata Matracka i Łukasz Treter, będzie miało mnóstwo pracy jeszcze przed pierwszym przesłuchaniem konkursowym. A to dlatego, że organizatorzy przyjęli, że w czasie jednego wieczoru powinny wystąpić nie więcej niż trzy zespoły. Przesłuchań będzie pięć – pierwsze zaplanowano na piątek, 28 lipca, ostatnie na 1 września. Zwycięzców poznamy też w piątek, 8 września.

- Proponujemy superzabawę. Bo muzyka, a zwłaszcza muzyka rockowa kruszy mury i łączy ludzi – przekonuje Marek Mieńkowski, pomysłodawca festiwalu. - Chciałbym, żeby nasz festiwal otworzył dobrą kartę w dziejach radomskiej kultury. Zresztą impreza ma już ustaloną markę w Polsce. Wykonawcy przyjeżdżają tu chętnie i swoje tu koncerty bardzo dobrze wspominają. Warto wspomnieć, że zespół Eleanor Gray, który za kilka dni wystąpi jako support przed koncertem Lady Pank, wygrał Parkowa Fest w 2015 roku.

Do grona partnerów festiwalu Parkowa Fest Rock dołączyła w tym roku Radomska Grupa Mediowa. - Bardzo aktywnie staramy się zawsze wspierać młodych ludzi, którzy próbują swoich sił w różnych kulturalnych przedsięwzięciach. Sami np. organizujemy od kilku lat konkurs Co Za Talent!, ale też stale pokazujemy Radom i okolice jako fajne miejsca, gdzie dużo się dzieje zarówno w kulturze wysokiej, jak i tej może troszkę niższych lotów. Naturalne więc jest, że zdecydowaliśmy się wziąć udział i w Parkowa Fest Rock – mówi Rafał Tatarek, prezes Radomskiej Grupy Mediowej.

Tegoroczna edycja festiwalu wzbogaci się o nowy element – głosowanie internetowe. - Dzięki temu nie tylko jurorzy, ale także zwykli słuchacze, miłośnicy rocka będą mogli wydać swój werdykt – twierdzi Rafał Tatarek.

Najlepszy zespół otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł; nagroda za drugie miejsce to 2 tys., a za trzecie – 1 tys. zł. Organizatorzy zapewniają, że będą także nagrody pozaregulaminowe.

Marek Mieńkowski zapewnia, że „festiwal jest artystyczny, ale z misją społeczną”. - Chcemy pokazać zagrożenia, jakie wynikają z tego, że ktoś prowadzi samochód, motocykl czy roweru, a nawet jest pieszym po dopalaczach. Dlatego naszym partnerem będzie w tym roku także wydział ruchu drogowego KWP w Radomiu – tłumaczy Marek Mieńkowski.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy