Zanim rozpoczną się Kaziki

Zanim rozpoczną się Kaziki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Nagroda Świętego Kazimierza przyznawana jest co roku podczas obchodów święta patrona miasta - Kazików. Mogą ją otrzymać osoby, stowarzyszenia czy organizacje, które wykazały się w roku poprzednim, czyli 2016, wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta. W tym roku Nagroda zostanie przyznana po raz dziewiąty. W 2016 otrzymał ją Marcin Kępa, polonista, historyk i regionalista, pisarz, prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego, autor licznych publikacji.

Zgłoszenia kandydatów (tylko na właściwym wniosku, który można pobrać ze strony Resursy Obywatelskiej) przyjmowane będą do piątku, 17 lutego. Kandydatury można zgłaszać osobiście - w siedzibie Resursy Obywatelskiej lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowych informacji udziela pracownik działu dziedzictwa kulturowego Resursy, Paweł Puton, tel. 788-806-037; e-mail: pawel.puton@resursa.radom.pl.

- Podczas Kazików, już po raz czwarty, odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Radomiu, który tradycyjnie poprzedza koncert finałowy i wręczenie Nagrody św. Kazimierza – przypomina Marcin Kępa, kierownik działu dziedzictwa kulturowego Resursy. - O nagrodę walczą, przypomnę, trzyoosobowe zespoły. Początkowo byli to przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń czy instytucji albo grup zawodowych, ale w ostatnich dwóch latach w naszej zabawie uczestniczą także rodziny czy grupy przyjaciół. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił w teście wiedzy o Radomiu.

Zgłoszenia do przyjmowane są do soboty, 18 lutego, do godz. 10 pod adresem: resursa@resursa.radom.pl. Zgłoszenie powinno zawierać personalia trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę i telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Co najmniej jeden członek drużyny musi być osobą pełnoletnią. Odpowiedzi na wszelkie pytania co do formuły testu udziela - tak, jak w przypadku Nagrody św. Kazimierza - Paweł Puton.

Tradycją testu jest to, że główną wygraną zwycięzcy trafia do którejś z polskich szkół na Litwie. Tym razem o sprzęt komputerowy wzbogaci się polskie progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Uczniowie wraz z nauczycielami przyjadą do Radomia na Kaziki.

W program obchodów patrona Radomia wpisały się także Muzyczne Kaziki - konkurs na najpopularniejszych artystów w rocznej edycji. Mogą brać w nim udział soliści, duety, zespoły, itd., którzy ukończyli 15 lat i nadeślą kompletne zgłoszenia do 17 lutego. Szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w konkursie udziela Andrzej Przybylski; tel. 502 152 428 lub 48 362-42-63, w 23, godz. 9-15, e-mail: resura@resursa.radom.pl.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy