W niedzielę rusza Kameralne Lato. Zobacz program

W niedzielę rusza Kameralne Lato. Zobacz program
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca rusza 8. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz - realizowana wspólnie z policją - profilaktyki społecznej. Festiwal potrwa do 11 lipca.


Impreza, na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń filmowych w Polsce. W jej trakcie zaprezentowane zostaną filmy krótkometrażowe, także niezależne, autorstwa młodych reżyserów.

W programie festiwalu m.in. otwarte warsztaty filmowe dla młodzieży, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych, wystawy oraz sekcja dziecięca, prezentująca klasykę polskiej animacji. Jednym z głównych wątków tegorocznych spotkań będzie moda.

Przewodniczącym jury tegorocznej imprezy jest reżyser Radosław Piwowarski. Szczegółowo o składzie jury pisaliśmy TUTAJ. Natomiast warsztaty sztuki filmowej poprowadzą autorzy dwóch najgłośniejszych debiutów na gdyńskim festiwalu: Grzegorz Jaroszuk i Michał Otłowski.

Ambasadorem festiwalu tradycyjnie jest popularna polska aktorka filmowa i serialowa Anna Mucha.

Program Kameralnego Lata TUTAJ


KS/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy