Stasiuk i Sznajderman

Stasiuk  i Sznajderman
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Niedzielne spotkanie z Andrzejem Stasiukiem to kolejne wydarzenie z cyklu „AS PiK: Pisarz i krytyk”, w którym z wybitnymi piszącymi literaturę spotykają się wybitni piszący o literaturze. Punktem wyjścia do rozmowy, którą poprowadzi Jarosław Klejnocki – poeta, krytyk i historyk literatury, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza będzie najnowsza książka Stasiuka zatytułowana „Osiołkiem”. Książka, będąca oczywiście owocem kolejnej podróży pisarza.

Początek spotkania o godz. 18 w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Bezpłatny dojazd z Radomia: zbiórka o godz. 17.20 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek Michałów), powrót ok. godz. 19.30.

Następnego dnia, czyli w poniedziałek w gościnnej Miejskiej Bibliotece Publicznej (gmach główny, ul. Piłsudskiego 12) z Moniką Sznajderman, współzałożycielką Wydawnictwa „Czarne”, antropologiem kultury i pisarką, o jej „Fałszerzach pieprzu” porozmawia Tomasz Tyczyński. Ta poruszająca książka to próba opisania - i odzyskania - rodzinnej przeszłości, a także mocne i zarazem dyskretne świadectwo uczuć rodzinnych. „To nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają. I o losach, które od stuleci toczyły się równolegle, nigdy razem. Losach moich dwóch rodzin - polskiej i żydowskiej” – pisze Monika Sznajderman.

Jeden z rozdziałów książki opowiada o radomskich korzeniach tej żydowskiej rodziny. I o spotkaniu autorki z Radomiem, w którym „nic nie pasuje do niczego”.

Spotkanie w MBP rozpocznie się o godz. 18.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy