Spacer z duchami i inauguracja "Salonów"

Spacer z duchami i inauguracja
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

„Salony Drogi Mlecznej” to seria cyklicznych debat dyskusyjnych o tematyce społecznej i edukacyjnej w nietuzinkowej, innowacyjnej formie. Pierwsze spotkanie będzie związane ze zbrodnią i karą, i dotyczyć będzie obecnego systemu penitencjarnego – mówi Mateusz Kiełczyński z „Drogi Mlecznej”. - Zadamy m.in. pytania o skuteczność istniejącego modelu resocjalizacji w Polsce oraz to, czy we współczesnym państwie jest miejsce na karę śmierci? Debata ma otwartą formę, dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa i dyskusji, poprowadzi ją redaktor Michał Dzierżak.

Debata rozpocznie się o godz. 18 w KŚTiG "Łaźnia". Kolejne spotkania będą bardziej związane ze sprawami lokalnymi.

W znalezieniu odpowiedzi pomogą zaproszeni goście:

- Andrzej Kołodziejski, pracownik Służby Więziennej z Bielska-Białej i przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach, przewodniczący Śląskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

- Magdalena Natorska, absolwentka resocjalizacji w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Brała udział w badaniach więźniów dożywotnich, przywódców zorganizowanych grup przestępczych oraz monitoringu postępowania z tzw. więźniami niebezpiecznymi.

- Mateusz Waśkiewicz, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na Wydziale Resocjalizacji, przedsiębiorca, wiceprezes okręgu radomskiego Partia Wolność.

Spacer z duchami

Po debacie, o godz. 21, zbiórka przed pomnikiem Jana Kochanowskiego na deptaku. MOK „Amfiteatr” i Stowarzyszenie Droga Mleczna poprowadzą tym razem uczestników spaceru po tajemniczych, niekiedy mrocznych zakamarkach Radomia. Nie zabraknie wątków kryminalnych, radomskich duchów i miejskich legend. Zadbamy też o odpowiednią oprawę dźwiękową i wizualną. Spacer dla ludzi o mocnych nerwach!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Radomska Grupa Mediowa.

Wstęp wolny.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy