Śladami znanych radomian

Śladami znanych radomian
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

"Spacer po Radomiu - śladami znanych radomian" wystartował w południe spod pomnika Jana Kochanowskiego. Podczas wyprawy można się było dowiedzieć m.in., gdzie znajdował się i do kogo należał radomski skład wina, kto zaprojektował budynek, w którym zapadają najważniejsze dla Radomia decyzje, w której szkole uczyła się radomianka Maria Fołtyn, która teraz ma swoją ulicę, kim były znane damy, które można było spotkać w radomskim zamku i na brukowanych uliczkach. Nie obyło się bez ciekawostek na temat współczesnych sławnych radomian. Spacer poprowadziła Ewa Kutyła.

Spacer po Radomiu

- Mimo deszczowej pogody ponad 30 osób pojawiło się na dzisiejszym spacerze. Spacerowaliśmy szlakiem znanych osób pochodzących z naszego miasta, ale również tych związanych z Radomiem. W czasie dzisiejszego wydarzenia mieliśmy okazje poznać historie miejsc, które mijamy na co dzień, które w jakimś stopniu związane były z życiorysami wybitnych ludzi - mówi Mateusz Kiełczynki ze Stowarzyszenia Droga Mleczna.

Na uczestników, jak zawsze, czekało wiele niespodzianek. - Odwiedziliśmy restaurację Mamma Leo gdzie obejrzeliśmy film o twórczości Andrzeja Wajdy. Na koniec tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs, w którym nagrodziliśmy najpilniejszych słuchaczy -- opowiada Mateusz Kiełczynki.

Kolejny Spacer już 21 października, a tematem będzie "Radom Przemysłowy".


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy