"Skrzydlate piękno" w Galerii Kina Helios

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W piątek 18 października w Galerii Kina Helios odbędzie się wernisaż wystawy prac fotograficznych "Skrzydlate piękno", uchwyconych przez fotografa przyrody Tomasza Kunę. Otwarcie wystawy o godz. 18:30.

[gallery id=762]

Tomasz Kuna – 34-letni fotograf-amator przyrody. Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i Klubu Przyrodników Regionu Radomskiego. Głównym tematem jego zdjęć są ptaki. Na wystawie w kinie "Helios" prezentuje ptaki ze swoich ulubionych miejsc – stawów hodowlanych w Piastowie, z niewielkiego kompleksu zagajników w Parznicach a także z samego Radomia. Na końcowy efekt jego fotografii składa się wiele przygotowań: szukanie ciekawych miejsc, długie obserwacje ptaków, następnie budowa odpowiednich kryjówek – czatowni lądowych czy wodnych.

- Fotografią przyrody pasjonuję się od wielu lat. Ptaki mnie fascynują przede wszystkim z powodu ich różnorodności. Każdy ptak wygląda inaczej, choć czasem poszczególne gatunki różnią się minimalnymi szczegółami. Niektóre wyglądają groźnie, inne zabawnie; do tego dochodzi ich przebiegłość podczas zdobywania pokarmu i odwaga przy ochronie potomstwa. Ich wspaniałe cechy mógłbym wymieniać bardzo długo. W sumie moja pasja fotografowania niekiedy schodzi na drugi plan, a przeważają uczucia i emocje, które towarzyszą np.: obserwacji przy lądowaniu kilka metrów ode mnie myszołowa czy czapli… To bardzo trudne do wyrażenia - to trzeba po prostu przeżyć. Fotografie odzwierciedlają właśnie moje emocje, które przeżywam podczas przebywania wśród tych pięknych stworzeń. I dokładnie ta wystawa ma pokazać – dostojne ptaki, urocze macierzyństwo, groźne drapieżniki... - mówi fotograf.

Źródło: Kino Helios / fot. Tomasz Kuna

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy