Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem (VIDEO)

Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem (VIDEO)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

W piątek (2 września) póżnym popołudniem, w wigilię Narodowego Czytania powieści historycznej Henryka Sienkiewicza, dzieło na głos czytały dzieci. Młodzi ludzie musieli włożyć dużo pracy, by zrozumieć o czym czytają. - Dobór odpowiednich osób nie był przypadkowy. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy taki konkurs pięknego czytania i to jego laureaci. Młodzież dostała wcześniej tekst i zapoznała się z nim, była przygotowana i czytała ze zrozumieniem - mówi Ewa Wziątek, prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkół Polskich w Radomiu, jedna z organizatorek młodzieżowego czytania.

„Quo vadis” w muszli koncertowej


Najmłodszy z czytających miał 9 lat, najstarszy 19.  Każdy z nich szukał sposobu na interpretację dzieła noblisty. - Przygotowywałem się bardzo sumiennie. Starałem się czytać najlepiej jak umiem, na wysokim poziomie - mówi 11 letni Cyprian. 14-letnia Magda do Radomia przyjechała z Policznej koło Zwolenia.  
- Przeczytam fragment mówiący o pierwszym spotkaniu Lligii z Petroniuszem. Zawsze lubiłam czytać, pisać wiersze, dlatego zdecydowałam się wziąć udział w tak dużym przedsięwzięciu.

W sobotę (3 września) podczas Narodowego Czytania "Quo Vadis" w tym samym miejscu czytać będą znani radomianie. Początek o godzinie 12.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy