Resursa weszła w XXI wiek

Resursa weszła w XXI wiek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
- Resursa weszła w XXI wiek – mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej. Zakończył się właśnie remont budynku. To  pierwszy tak poważny remont przeprowadzony w placówce od  czasu przebudowy prowadzonej w latach 1999-2000.

W czwartek, 27 listopada zobaczyliśmy oficjalnie efekty wielomiesięcznego i kilkuetapowego remontu. Trzeba przyznać, że placówka prezentuje się  niezwykle okazale. - Efekty prac są imponujące. Resursa Obywatelska wygląda tak, jak chcielibyśmy ją widzieć. To placówka nowoczesna, funkcjonalna i mogąca realizować wszystkie te zadania, które przed nią stawiamy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu. Remont zaczął się wiosną. Wówczas to nad skrzydłem od strony ul. Struga i przylegającą bezpośrednio do niej częścią frontową budynku, został wymieniony dach. Prace te kosztowały 320 tys. zł  i były finansowane z budżetu miasta.  Ponadto gmina przeznaczyła dodatkowo 314 tys. zł na wymianę sieci  elektrycznej, konserwację podłóg oraz remont zaplecza kuchennego i łazienek.

Resursa po remoncie

Natomiast dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przekazał 784 tys. zł, została wykonana termomodernizacja, wymieniono oświetlenie na energooszczędne,  instalację grzewczą oraz część okien i drzwi. Zamontowano też klimatyzację. Dodatkowo obiekt otrzymał także nowe wyposażenie. Dzięki pieniądzom z Ministerstwa Kultury dwie sceny zostały zmodernizowane; zyskały automatyczne kurtyny i nowe, wylakierowane nawierzchnie. Dodatkowo na Scenę Widowiskową trafił duży ekran i rzutnik. Wartość  projektu wyniosła ponad 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że Resursa Obywatelska to nie jedyna miejska placówka kultury, w której był w tym roku prowadzony remont. - Pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał także MOK Amfiteatr. Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić termomodernizację budynków przy ulicy Parkowej, Śniadeckich i Daszyńskiego. W przyszłym roku planujemy prowadzenie kolejnych prac – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak -  Te obiekty były zaniedbane  przez lata i  dopiero teraz odzyskują swój blask.

TERMOMODERNISTYCZNY TYDZIEŃ

Resursa dla odwiedzających zamknięta był przez ostatnie trzy miesiące. Ale już od poniedziałku, 30 listopada Resursa rozpoczyna nowy etap działalności i zaprezentuje swoje nowe oblicze dla radomian. Bowiem od przyszłego tygodnia  rozpoczyna się  Termodernistyczny Tydzień z Resursą, czyli wielkie otwarcie po remoncie, który potrwa do 6 grudnia - Na początek, żeby nabrać sił na ten maraton kulturalny proponujemy zajęcia gimnastyczne. Czeka nas sporo atrakcji, będzie teatr, muzyka, śpiew i kino – mówi Renata Metzger.

Szczegółowy program Termomodernistycznego Tygodnia TUTAJ.KS / fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy