Olga Zalesskaya w Łaźni

Olga Zalesskaya w Łaźni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJOlga Zalesskaya urodziła się w Witebsku. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. W 1987 roku zainteresowała się piosenką autorską, zaczęła układać swoje pierwsze piosenki. W 1988 roku zdobyła pierwszą nagrodę Festiwalu Regionalnego (Wilno, Litwa), a w 1990 pierwszą nagrodę III Wszechzwiązkowego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Kijowie.

Od 1990 roku nagrała płyty: „Niebiańskiej łodzi cień”, „Wróżba lustra”, „Wróżba z jabłka”, „Egipskie sny”, „Czachy”, „Złoty młyn”, „Niebiańska tawerna”. W 1995 roku ukazał się zbiór wierszy Olgi Zalesskiej „Gołębie i okruchy”, a w 2000 – zbiór wierszy i tekstów piosenek „Sierpień”.

Olga jest organizatorką, uczestniczką i członkinią jury wielu festiwali piosenki autorskiej, Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Warszawie czy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pozytywnej „Maмаkabо-2007” (Kоktebel). Jako dziennikarka prowadziła audycje autorskie o piosence autorskiej w Alfa-radio. Piosenki i wiersze Olgi Zalesskiej są tłumaczone na język polski, bułgarski i hebrajski, a proza – na białoruski i angielski.

Jest społecznym koordynatorem festiwali w Rosji, Polsce, Gruzji, Czechach, Azerbejdżanie, a także konsultantką i koordynatorką programu telewizyjnego o poezji śpiewanej „Podych strun” na TV-3 (Białoruska Telewizja Państwowa).

Aktywnie współpracuje z kompozytorami piosenkarzami z Polski, organizuje ich występy na swoich festiwalach, tłumaczy na język rosyjski i śpiewa piosenki polskich autorów. Popularyzuje muzyczną i poetycką kulturę krajów Europy, wspiera występy białoruskich poetów, kompozytorów, muzyków, aktorów i zespołów poza granicami Białorusi, a artystów europejskich na terenach byłego ZSRR.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy