Miasto tradycji, uliczka wspomnień

Miasto tradycji, uliczka wspomnień
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W tym roku Resursa Obywatelska organizuje Uliczkę Tradycji już po raz dziesiąty i jubileuszową edycję zaplanowano na trzy dni. - Od kilku lat rada miejska i prezydent wydają bezpłatne albumy, zawsze z mnóstwem zdjęć, o historii Radomia. Tym razem zgodzili się, by tegoroczne wydawnictwo nawiązywało w jakiś sposób do Uliczki Tradycji – tłumaczy Marcin Kępa, kierownik działu dziedzictwa kulturowego i dokumentacji filmowej Resursy Obywatelskiej. - Album „Radom. Miasto tradycji, uliczka wspomnień” opowiada o historii międzywojennego Radomia, a uzupełnieniem tekstów są m.in. fotografie z różnych edycji Uliczki Tradycji; także te zrobione przez radomian i przesłane na zorganizowany przez Resursę konkurs. Oczywiście w wydawnictwie znalazły się także zdjęcia archiwalne; niektóre z nich są naprawdę unikatowe.

Promocję albumu zaplanowano na piątek, 8 września na godz. 18 w Resursie. Wstęp jest wolny, ale jeśli ktoś chciałby otrzymać bezpłatny egzemplarz wydawnictwa „Radom. Miasto tradycji, uliczka wspomnień” w dniu premiery, musi mieć zaproszenie. Można je odbierać w Biurze Rady Miejskiej przy ul. Moniuszki 9, pok. nr 12 od 4 do 7 września, w godz. 7.30-15.30. Jedna osoba będzie mogła odebrać tylko jedno zaproszenie.

Ci, którzy przyjdą w piątek do Resursy, będą mogli także powspominać, a to za sprawą wystawy zdjęć ukazujących dziewięć poprzednich edycji Uliczki Tradycji. O godz. 19 zaś przeboje dwudziestolecia międzywojennego zagra Big Band Mundana.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy