Kulinarna Uliczka Tradycji - ZOBACZ ZDJĘCIA

Kulinarna Uliczka Tradycji - ZOBACZ ZDJĘCIA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

„Kanapki na drogę”, czyli start VI Radomskiego Rajdu Starych Automobili rozpoczął tegoroczną Uliczkę Tradycji. Goście imprezy mogli podziwiać kilkanaście zabytkowych samochodów z całej Polski, których kierowcy i pasażerowie strojem  wpisują się w klimat minionych lat.  W niedzielę dodatkowo można również podziwiać  zabytkowe rowery. Tylko w sobotę odwiedzający  mogli podziwiać wystawę  Radomskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Kilkanaście klatek z unikatowymi ptakami wystawiono pod budynkiem Resursy.

– To taka rozrywka sprzed wojny. Na każdym podwórku, nawet w centrum Radomia, hodowano mniej lub bardziej ozdobne gołębie – mówi Renata Metzger, dyrektorka Resursy Obywatelskiej.

Grupa Ogarnij zaprasza do zabawy  

„Zraziki z kaszą, raz!” to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. Jak podkreślają organizatorzy, to jedno z dań w słynnej niegdyś na całą Europę radomskiej restauracji Stanisława Wierzbickiego. 

– Podczas tegorocznej Uliczki Tradycji chcemy przybliżyć postać i kuchnię tego znakomitego restauratora, ale także pokazać, jak wiele lokali gastronomicznych było niegdyś w naszym mieście, opowiedzieć o nich, a także na wystawie odtworzyć ich wnętrza – mówi Renata Metzger.

Uliczka Tradycji 2013

Współczesne radomskie restauracje specjalnie na tę okazję przygotowały wyjątkowe menu. W karcie znaleźć można m.in. zrazy zawijane a’la Wierzbicki podawane z kaszą, żur po staropolsku czy kulinarne niespodzianki dla dzieci.

W sobotę Uliczka dopiero się rozkręcała. O wiele bogatszy program był w niedzielę. Wymienić tu trzeba przede wszystkim występy Radomskiej Orkiestry Garnizonowej, czy koncerty grupy klezmerskiej „Shalom” (scena główna) i grupy „Old Timers”.

Aleksandra Jabłonka/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy