Już za nami Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Już za nami Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej to wydarzenia, które za pośrednictwem sztuki przekazywały ważne treści religijne i podejmowały problematykę ludzkiej egzystencji.
Na zakończenie tygodnia kulturalnych i religijnych imprez  odbyła się msza św. w ramach obchodów Dnia Papieskiego i koncert przygotowany przez Zespół Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, podczas którego zagrali nauczyciele i ich podopieczni.
W ramach "TKCh" na scenie kameralnej Teatru Powszechnego została  wystawiona sztuka Dostojewskiego pt. "Idiota" w reżyserii ks. Piotra Turzyńskiego. Spektakl został przygotowany przez teatr Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.  A w resursie Obywatelskiej zaprezentowany został spektakl „Jonasz” wg Romana Brandstaettera w reż. Wojciecha Ługowskiego, radomskiego aktora i opiekuna Teatru Scene w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im św. Filipa Neri w Radomiu.

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLU "IDIOTA"

- W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zorganizowaliśmy wiele imprez kulturalnych w Radomiu. Jestem zadowolony z efektów naszej pracy. Towarzyszy jej radość, że po latach przerwy tyle instytucji (m.in.: OKiSz"Resursa Obywatelska, Teatr Powszechny czy Miejska Biblioteka) zaangażowało się w organizowanie wydarzeń w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Zakończony właśnie TKCh pokazuje, jak wiele środowisk twórczych, zwłaszcza amatorskich, działa prężnie w naszym mieście. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, co cennego mamy w Radomiu, a dzięki naszej inicjatywie wszystkie te środowiska mogły zaprezentować się przed publicznością - opowiada ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Radomskiej.

GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU "WIARA W BITACH"

Z kolei w Resursie Obywatelskiej mogliśmy zobaczyć premierę filmu "Ksiądz - Przyjaciel - Poeta" o ks. Jerzym Banaśkiewiczu, jak i spotkać się z jego twórcami oraz obsadą. A w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się  prezentacja albumu „Jakże wielki jesteś Panie. Orędzie świata na podstawie Wyznań św. Augustyna”, ze zdjęciami ks. Stanisława Pindery oraz tekstami wybranymi przez ks. Sylwestra Jaśkiewicza, a także promocja antologii poezji księdza Jerzego Banaśkiewicza. Podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej nie zabrakło również muzyki. W sobotę 13 października radomianie wysłuchali hip-hopowego koncertu ewangelizacyjnego „Wiara w bitach”.

- Odbiór imprez kulturalnych był naprawdę dobry. Zdarzało się, że podczas wydarzeń brakowało miejsc, więc zainteresowanie wśród radomian było całkiem spore. Chcielibyśmy kontynuować te działania w przyszłym roku. Zaczniemy wszystko organizować wcześniej, wtedy uda nam się przygotować jeszcze bogatszą i bardziej różnorodną ofertę. Tego typu wydarzenia są potrzebne w naszym mieście - powiedział ks. Piotr Walkiewicz.

Dorota Trojanowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy