Jan Nowicki w muzeum we Wsoli!

Jan Nowicki w muzeum we Wsoli!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Twarze i gęby”. Poprowadzi je Tomasz Tyczyński.

Punktem wyjścia do rozmowy będzie wydana niedawno książka Jana Nowickiego „Mężczyzna i one”. Rozmowa z aktorem dotyczyć będzie "gęby" amanta i kobieciarza, a także narzuconych przez życie ról i możliwości reżyserowania swojego losu. Podjęta zostanie również problematyka gry zarówno na scenie, jak i na murawie. Nie zabraknie również rozmowy o tym, co nadaje życiu smak.

Nowicki to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorów. Na swoim koncie ma role w ponad 100 produkcjach filmowych, nie wspominając o sztukach teatralnych. Za swoją działalność twórczą był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na prestiżowych festiwalach filmowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zadebiutował w spektaklu "Zaproszenie do Zamku" na deskach Starego Teatru w Krakowie, z którym współpracuje do dziś. Związany był również z kabaretem "Piwnica pod Baranami". Na zawsze w pamięci wielbicieli kinematografii pozostaną jego role w filmach takich jak "Wielki Szu", "Bal na dworcu w Koluszkach" czy "Sztos".

Spotkanie z Janem Nowickim w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli rozpocznie się o godzinie 18.


W spotkaniach z cyklu "Twarze i gęby" uczestniczą nie tylko aktorzy, ale również ci, którzy są związani z życiem teatru. Ich doświadczenia konfrontowane są z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Pracownicy muzeum prowadzą z nimi rozmowy o życiu społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między "ja" i "ty". Podczas spotkań z cyklu „Twarze i Gęby” muzeum gombrowiczowskie gościło już m.in. Teresę Lipowską, Krzysztofa Globisza, Adama Ferencego.

Dojazd do Wsoli z Radomia bezpłatnym busem. Odjazd o godzinie 17.30 z przystanku autobusowego przy centrum handlowym Vis a Vis (ul. Chrobrego). Powrót po spotkaniu.

źródło: Muzeum Gombrowicza we Wsoli

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/wsola.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96