Jaki będzie smoleński pomnik?

Jaki będzie smoleński pomnik?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Ogólnopolska konferencja z udziałem członków jury odbędzie się w budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej w Orońsku o godz 12. Podczas spotkania Sąd Konkursowy powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod przewodnictwem prof. Adama Myjaka ogłosi wyniki konkursu i zaprezentuje zwycięskie projekty. Jest o co walczyć, gdyż najlepsza praca będzie nagrodzona kwotą 15 tys. euro,  II miejsce - 10 tys. euro, a III miejsce - 5 tys. euro.

Nabór konkursowych projektów pomnika upłynął 16 stycznia. Zgłoszono aż 91 prac.

- Sąd konkursowy rozpocznie obrady 26 marca. Do tego momentu wszystkie prace są szczelnie zamknięte i zapakowane - mówi Izabela Sosnowska-Kozieł z CRP w Orońsku.

Wszystkie prace artystów, które zgłoszono do konkursu będzie można zobaczyć podczas wystawy, której wernisaż dobędzie się 5 kwietnia  2012 roku w budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej ma stanąć w miejscu narodowej tragedii, która miała miejsce 10 kwietnia 2012 roku. Idea stworzenia monumentu na terenach smoleńskiego lotniska powstała w związku z obchodami pierwszej rocznicy katastrofy. Międzynarodowy Konkurs na Pomnik w Smoleńsku to wspólna inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Ministra Kultury Federacji Rosyjskiej.

Członkowie jury konkursowego:

  1. Przewodniczący – prof. Adam Myjak,
  2. Członek – prof. Grzegorz Kowalski,
  3. Członek – prof. Marek Budzyński,
  4. Członek – Ewa Komorowska,
  5. Członek – prof. Jurij Pawłowicz Wołczek,
  6. Członek – Walerij Josifowicz Pierfiljew,
  7. Członek -  Stefanie Amparo Weinmayr,
  8. Członek – Hartmut Stielow,
  9. Sekretarz – Mariusz Knorowski.


Źródło: CRP w Orońsku


red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy