"Interfilmlab" w ramach Kameralnego Lata

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Celem programu INTERFILMLAB jest edukacja młodych twórców i osób działających w branży filmowej w zakresie międzynarodowej sprzedaży, dystrybucji, obiegu festiwalowego, reguł współpracy z agentami sprzedaży, zasad korzystania z europejskich platform dystrybucyjnych oraz skutecznego samokształcenia i budowania własnej, autorskiej rozpoznawalności na międzynarodowym rynku filmowym.

Cykl szkoleń w ramach programu INTERFILMLAB realizowany na festiwalu KAMERALNE LATO w Radomiu dotyczył będzie przede wszystkim dwóch aspektów: wzmacniania konkurencyjności i innowacyjności gospodarki oraz potencjału eksportowego polskiego przemysłu audiowizualnego. Pierwszym z nich będzie wpływ produkcji filmowej oraz instytucji festiwalu filmowego na rozwijanie potencjału ekonomicznego lokalnego otoczenia: poprzez rozwój przemysłu kreatywnego, gospodarki opartej na wiedzy, zwiększania potencjału turystycznego miasta oraz budowy atrakcyjnego wizerunku opartego o czynniki kulturowe i przynoszącego jednocześnie wymierne korzyści ekonomiczne. Aspektem drugim będzie analiza roli festiwalu filmowego w ekonomii kina oraz funkcja festiwalu jako źródła trzech co najmniej kapitałów: ekonomicznego, symbolicznego i społecznego, umożliwiających promocję indywidualnych twórców oraz poszczególnych tytułów, a także warunkujących dostęp do międzynarodowej dystrybucji kinowej.

 

Projekt INTERFILMLAB realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji.

 

Program spotkań INTERFILMLAB:

 

Środa, 5 lipca (13:00 - 15:00)

 

INTERFILMLAB

Inauguracja programu szkoleń dla branży filmowej oraz spotkania konsultacyjne sieci Enterprise Europe Network

"Wsparcie w rozwijaniu innowacyjnych projektów i zdobywaniu zagranicznych rynków. Wpływ produkcji audiowizualnej i festiwalu filmowego na otoczenie gospodarcze i wizerunek miasta kreatywnego."

wykład: dr Krzysztof Stachowiak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61A

 

Środa, 5 lipca (15:30 - 16:30)

 

INTERFILMLAB

Panel informacyjny sieci Enterprise Europe Network

"Wsparcie w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej w zakresie produkcji i dystrybucji utworów audiowizualnych. Warunki konkurencyjności przemysłu filmowego".

wykład: Grzegorz Fortuna Jr., Uniwersytet Gdański

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61A

 

Środa, 5 lipca (17:00 - 18:00)

 

INTERFILMLAB

Panel informacyjny American Corner

"Modele edukacji artystycznej na potrzeby amerykańskiego przemysłu filmowego"

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61A

 

Sobota, 8 lipca (13.00 - 14.30)

 

INTERFILMLAB

Panel dyskusyjny "Rola festiwalu filmowego w ekonomii kina", w którym udział wezmą dyrektorzy i organizatorzy festiwali filmowych, m.in.: Michele Sita (Pázmány Film Festival), Agnes Ludmann (Pázmány Film Festival), Laura Abbaleo (Kalat Nissa Film Festival) oraz Michał Oleszczyk (krytyk filmowy, w latach 2014-2016 dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61AJubileuszowe, 10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 2-8 lipca 2017 roku.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy