Grandioso w katedrze

Grandioso w katedrze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Koncert stanowi podsumowanie roku 2016, kiedy to Grandioso zdobyła Mistrzostwo Europy w kategorii: parada marszowa, a także wzięła udział w festiwalu w Pekinie. Orkiestra pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego dokona prawykonania kompozycji Dariusza Umięckiego „Księżniczka i rycerz”. Dariusz Umięcki - kompozytor, związany jest z Radomską Młodzieżową Orkiestrą Grandioso od 36 lat – początkowo jako trębacz, później jako nauczyciel gry na trąbce. Ma na swoim koncie kompozycje jazzowe i big-bandowe (wykonywane przez Big Band Mundana) oraz marsze. Utwór „Księżniczka i rycerz” jest pierwszą kompozycją na symfoniczną orkiestrę dętą.

Poza tym usłyszymy rapsodię polską „Orzeł Biały” amerykańskiego kompozytora Roberta Longfielda. Rapsodia jest ciekawym i niecodziennym połączeniem polskich melodii popularnych, patriotycznych oraz kolęd. W programie także fragmenty kantaty J. S. Bacha „Nun danket alle Gott”, aria ze suity barokowej Teda Huggensa oraz „Little Drummer Boy” - amerykańska kolęda.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 22 stycznie o godz. 11.45 w radomskiej Katedrze. Wstęp wolny. Podczas koncertu będzie prowadzona sprzedaż cegiełek na rzecz orkiestry Grandioso - na zakup nut, strojów i wyjazdy na konkursy i festiwale.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy