Gdynia dla Michała Sobola

Gdynia dla Michała Sobola
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Do konkursu w kategorii: poezja zgłoszono 182 tytuły, a kapituła wybrała piątkę nominowanych, wśród nich Michała Sobola. Jemu też ostatecznie przypadła nagroda.

Michał Sobol (rocznik 1970) mieszka na skraju Puszczy Niepołomickiej, ale urodził się na ziemi radomskiej - w Cerekwi. Studiował historię Kościoła i filozofię. Wydał „Lamentacje” (2001), „Działania i chwile” (2007), „Naturalia” (2010) i „Pulsary” (2013). „Schrony” są jego, jak na razie, ostatnim zbiorem wierszy. Michał Sobol jest laureatem Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku, a za tom „Pulsary” otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Radomia. Był nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i do Nagrody Literackiej Gdynia. Wiersze Sobola tłumaczono na angielski, hiszpański, kataloński, niemiecki, słoweński i szwedzki.

Warto zaznaczyć, że Nagroda Literacka Gdynia w kategorii proza trafiła do Salci Hałas („Pieczeń dla Amfy”), debiutantki nominowanej do naszej Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy