Fantastyczny wieczór w Resursie

Fantastyczny wieczór w Resursie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- W Radomiu, jak się okazało, jest cała rzesza fanów fantastyki – i tej spod znaku „Powrotu do przyszłości”, i tej bardziej naukowej. Postanowiliśmy więc zebrać rozmaite działania i dyscypliny związane z fantastyką i zorganizować „Fantastyczny wieczór” – mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej. – Oczywiście, zapraszamy wszystkich, nie tylko miłośników fantastyki.

Specjalnie na to spotkanie Teatr Poszukiwań przygotował – na podstawie prozy Stanisława Lema - spektakl „Podróż ósma”. Przedstawienie reżyseruje Włodzimierz Mancewicz. Jedenastu radomskich plastyków zaprezentuje zaś swoje fantastyczno-fantazyjne dzieła. Na wystawie zobaczymy prace Krystyny Joanny Szymańskiej, Leszka Kwiatkowskiego Pawła Biernackiego, Dariusza Jędrasiewicza, Jakuba Strzeleckiego, Jana Andrzeja Jasińskiego i Jerzego Kutkowskiego (malarstwo), Aleksandry Dobrowolskiej i Bogusława Dobrowolskiego (ceramika), Grzegorza Matyi (monotypia) i Janusza Popławskiego (rysunek).

- Muzykę – z kosmosem w tle zapewnią gościom wieczoru nasi wokaliści i zespoły. Miejmy nadzieję, że kosmiczna muzyka to nie są dla nich jakieś przerażające dźwięki i że zaprezentują nam coś przyjemnego dla ucha – mówi Renata Metzger. – Będzie też taniec; o „future dance” zadba formacja Ogarnij i Young Hip-Hop. Ta druga skupia najmłodszych tancerzy i to będzie ich debiut.

Chętni będą mogli pograć w fabularne gry fantastyczne – organizatorzy przygotowali wersje zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących, którzy dopiero próbują swoich sił w wirtualnym świecie. Jeśli ktoś lubi paintball, a nie lubi być posiniaczony i poobijany i denerwuje go konieczność zakładania przed grą specjalnego stroju i maski, na pewno zainteresuje się paintballem laserowym. Taki właśnie pokaz przygotowali organizatorzy „Fantastycznego wieczoru”. Zapowiadana jest też projekcja krótkometrażowego filmu „Larp”, zrealizowanego przez studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Film opowiada o nierozumianym i niedocenianym przez otoczenie nastolatku, który ucieka w świat fantastyki, kreując samego siebie.

nika, "7 Dni"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy