Dziś we Wsoli Rita Gombrowicz i Renata Przemyk!

Dziś we Wsoli Rita Gombrowicz i Renata Przemyk!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W niedzielę 8 września muzeum będzie obchodzić nieoficjalne imieniny Witolda. Nieoficjalne, bo trochę na przekór pisarzowi, który świętować nie lubił. Z tej okazji we Wsoli wyjątkowi goście: przede wszystkim Rita Gombrowicz, a po rozmowie z nią duże wydarzenie muzyczne - Renata Przemyk akustycznie. Z wdową po pisarzu rozmawiać będą: Dominika Świtkowska i Tomasz Tyczyński. Rita Gombrowicz gościła w Muzeum wielokrotnie, jednak to spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy to ona, a nie jej mąż, będzie głównym tematem rozmowy.

Po spotkaniu rozpocznie się koncert Renaty Przemyk, artystki obecnej na scenie od ponad 20 lat, laureatki licznych prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. Koncertowała nie tylko w kraju, ale również we Francji (w Normandii, Bretanii i Paryżu), Niemczech i USA. Artystka pisze muzykę także do spektakli teatralnych. Towarzyszyć jej będą: Błażej Chochorowski i Maciej Mąka (gitary).

Początek spotkania o godz. 18. Wstęp wolny. Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, zbiórka o godz. 17.15 przy przystanku autobusowym (ulica Chrobrego), przy centrum handlowym. Powrót około godz. 22.

Wszystkich miłośników literatury muzeum zapraszam także w październiku. W pierwszą niedzielę miesiąca odbędzie się czwarty już Panel Gombrowiczowski. Tym razem będzie poświęcony tematyce emigracji literackiej. Gościć będziemy pisarzy, którzy doświadczyli życia i tworzenia poza krajem: „dobrowolnego emigranta” Mariusza Wilka, który twierdzi, że emigrantem nie jest; Bronisława Świderskiego, wygnanego z Polski po Marcu ’68, który o emigracji pisał nie tylko w swoich powieściach, ale również tekstach naukowych i publicystycznych oraz Zbigniewa Kruszyńskiego, emigranta politycznego w latach 80., który wrócił do kraju, ale doświadczenie emigracji jest jednym z najważniejszych tematów jego prozy.


Źródło: Muzeum Gombrowicza we Wsoli

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy