Dzierganie na fontannach

Dzierganie na fontannach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Lubisz robótki ręczne, szydełkujesz , robisz na drutach? To już w najbliższą sobotę 13 czerwca będzie okazja do pokazania swoich umiejętności. Bowiem w tym dniu obchodzony będzie Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. W Radomiu, o godz. 15 na fontannach zasiądą miłośniczki robótek (szydełkujące i te robiące na drutach). Jesteście jedną z nas?  Przybywajcie!

Pomysłodawcą Światowego Dnia Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych (bo taka jest oficjalna nazwa) jest Danielle Landes, która w 2005 roku stwierdziła, że miłośnicy robienia na drutach powinni mieć jeden dzień, w którym będą mogli się poznać i wspólnie rozwijać swoją pasję. Robienie na drutach to czynność, której ludzie zwykle oddają się w odosobnieniu. Publiczne obchody, które odbywają się zwykle w pierwszej połowie czerwca, mają również rozwiać powszechny mit, że na drutach robią wyłącznie „babcie”.

13 czerwca w wielu miastach w Polsce spotkają się fanki dziergania na drutach i szydełkujące. Dlatego i my radomianki, postanowiłyśmy przyłączyć się do obchodów tego święta. W sobotę o godz. 15 zasiądziemy z drutami i szydełkami w dłoniach na fontannach. Będziemy robiły swoje małe cudeńka. Jeśli macie coś do dziergania i czym dziergać – zapraszamy. Takie spotkanie ma na celu nie tylko większe zintegrowanie istniejącej już grupy, ale również poznanie nowych osób, które się tym zajmują.Małgorzata Pawlak, fot. archiwum prywatne

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy