Dyrektor ROK. Decyzja w piątek

Dyrektor ROK. Decyzja w piątek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

We wtorek, 18 lipca prezydent spotkał się z dwójką kandydatów. - Poprosiłem o pogłębienie koncepcji funkcjonowania orkiestry w ciągu najbliższych pięciu lat, którą musieli przedstawić komisji kandydaci na stanowisko dyrektora ROK – tłumaczy prezydent. - Myślę, że w piątek, 21 lipca powiadomię o swojej decyzji. Chciałbym zaznaczyć, że jako prezydent mam prawo do nierozstrzygania konkursu, jeśli uznam, że należy ponowić nabór.

Konkurs na dyrektora orkiestry wywołał wiele kontrowersji. W obronie Macieja Żółtowskiego stanęło wiele środowisk muzycznych i część radomskich melomanów. List otwarty napisał też poprzedni prezydent Radomia, a teraz poseł, Andrzej Kosztowniak. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Głos zabrali także muzycy ROK. „Decyzja o ogłoszeniu naboru na stanowisko dyrektora R.O.K. w naszej ocenie jest dla orkiestry korzystna i wynika w dużej mierze z negatywnej oceny pracy Pana Dyrektora Macieja Żółtowskiego, którą otrzymały władze miasta Radomia od wszystkich muzyków orkiestry” - napisali w oświadczeniu rozesłanym do mediów. Treść listu otwartego muzyków dostępna TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy