Do „Elektrowni” wejdziemy już w maju

Do „Elektrowni” wejdziemy już w maju
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=942]

- Dokładnie 31 marca powinienem od wykonawcy robót otrzymać dokument świadczący o tym, że budynek jest ukończony. Aktualnie trwają jeszcze ostatnie prace: zakładane są kontakty i oprawy oświetleniowe, montowane są podwieszane sufity, trwają ostatnie prace malarskie i wykończeniowe w toaletach, montowane są również kabiny wind – powiedział Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW „Elektrownia”.

Od kwietnia do jesieni potrwa przeprowadzka. W tym czasie w obecnej, tymczasowej siedzibie MCSW przy ul. Domagalskiego zostanie tylko niewielka część ekspozycji dostępna dla odwiedzających.

- Odnowioną siedzibę MCSW będziemy chcieli pokazać podczas Nocy Muzeów, która w tym roku przypada na 17 maja. Do obejrzenia będzie sam budynek, jeszcze bez ekspozycji. Oficjalne otwarcie planujemy na przełomie września i października tego roku – wyjaśnia Włodzimierz Pujanek.

MCSW „Elektrownia” znalazło się wśród 16 beneficjentów programu  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Regionalne Kolekcje Sztuki Współczesnej”. Celem priorytetu jest wspieranie polskiego systemu wystawienniczego poprzez rozbudowę już istniejących regionalnych kolekcji sztuki współczesnej.

- Nasz wniosek „Rozbudowa kolekcji radomskiej” otrzymał dotację w wysokości 150 tys. zł – jedną z najwyższych, jakie przyznano. Wkład własny w kwocie 119 tys. 210 zł zostanie pokryty z pieniędzy Samorządu Województwa Mazowieckiego – powiedział dyrektor „Elektrowni”.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup 11 dzieł, m.in. Tomasza Ciecierskiego, Krzysztofa Bednarskiego, Natalii LL, Jakuba Bąkowskiego i Włodzimierza Pawlaka.

- Wszystkie dzieła, które w ostatnim czasie nabyliśmy i planujemy kupić, odwiedzający będą mogli zobaczyć w nowej siedzibie po oficjalnym otwarciu – wyjaśnił Włodzimierz Pujanek.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie po raz pierwszy wspiera „Elektrownię” w tworzeniu kolekcji sztuki współczesnej. W 2013 roku dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 160 tys. zł zakupiono 14 dzieł.

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy