Czytanie na wolności

Czytanie na wolności
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

To już druga edycja „Czytania na wolności”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Święta Wolnych Książek (Bookcrossingu). We wtorek na dziedzińcu Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12) w godz. 12-17 zostaną ustawione stoły, na których wszyscy zainteresowani będą mogli wyłożyć książki, które chcą podarować, zamienić lub pokazać innym. Będzie także możliwość „uwolnienia” książek zaproponowanych przez bibliotekę. A wszystko po to, by przybliżyć radomianom idee bookcrrosingu.

- W tym roku będzie także możliwość wymiany płyt winylowych. Mamy nadzieję, że nowa inicjatywa wyjdzie naprzeciw fanom czarnych krążków, którzy często dysponują dubletami i chcieliby je wymienić na inne tytuły. Będzie to także okazja do rozmów o muzyce – mówi Marta Trojanowska z MBP.

A w zabytkowym ogrodzie przed biblioteką odbędą się spotkania z radomskimi autorami i ludźmi kultury. Gośćmi „Czytania na wolności” będą: Grzegorz Bartos (godz. 12), Robert Utkowski (godz. 12.30), Sebastian Równy (godz. 13), Ewa Podsiadły-Natorska (godz. 14.30), Paweł Podlipniak (godz. 15), Marcin Kepa (godz. 16) i Robert Stępniewski (godz. 16.30). Porozmawiamy o literaturze, czytaniu i... ulubionych książkach.

Podczas imprezy będzie można także nabyć antologię „Powroty.Radom” wydaną przez radomską książnicę i oddać głos na projekty w budżecie obywatelskim 2018 (w godz. 14-16).

Uwaga! W przypadku niesprzyjającej pogody wymiana książek i płyt odbędzie się w holu biblioteki.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy