Cztery muzea połączą swoją ofertę

Cztery muzea połączą swoją ofertę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek (4 kwietnia) w nowej siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" podpisano umowę na realizację projektu, który w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z radomskich muzeów zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

- Projekt "26 - 600 Strefa Kultury" zakłada powstanie zintegrowanego systemu sprzedaży biletów, portalu internetowego oraz kiosków multimedialnych. Kupując jeden bilet, turyści będą mogli zwiedzić cztery muzea. Nasza oferta zostanie również poszerzona o możliwość zarezerwowania pokoju w hotelu lub stolika w restauracji. Dzięki temu odwiedzający będą mogli zaoszczędzić czas i pieniądze. Mamy nadzieję, że nasz projekt ożywi radomską kulturę i będą nas odwiedzali ludzie z całego kraju i zagranicy - wyjaśnia Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSW "Elektrownia".

Do programu przystąpią cztery placówki kultury: MCSW "Elektrownia", Muzeum Witolda Gombrowicza, Muzeum Wsi Radomskiej oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wszystkie są zarządzane przez urząd marszałkowski.  

Dodajmy, że w ramach tego zadania na wjazdach do miasta staną reklamy informujące o nowym projekcie kulturalnym. Całość ma ruszyć pod koniec 2014 roku. Wartość przedsięwzięcia to 680 tys. zł. Około 500 tys. zł pochodzi z Unii Europejskiej.

MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy