Anna Cieplak z nagrodą Gombrowicza

Anna Cieplak z nagrodą Gombrowicza
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Nagroda Gombrowicza, przyznawana jest, przypomnijmy, za debiut prozatorski. W tym roku zgłoszono do niej 90 tytułów, a kapituła przyznała nominacje Annie Cieplak za „Ma być czysto”, Salci Hałas za „Pieczeń dla Amfy”, Natalii Fiedorczuk-Cieślak za „Jak pokochać centra handlowe”, Aleksanderowi Wenglaszowi za „Zdjęcie inaczej zabić” i Aleksandrze Zielińskiej za książkę „Bura i szał”. Jurorzy, uzasadniając swój wybór, podkreślali różnorodność tematyczną i formalną wyróżnionych książek, a także fakt, że nominowane książki opublikowane zostały zarówno przez duże firmy wydawnicze, jak i małe wydawnictwa.

W niedzielę, 10 września kapituła, w skład której wchodzą wybitni znawcy literatury: Jerzy Jarzębski – przewodniczący jury, Ewa Graczyk, Anna Kałuża, Zofia Król, Zbigniew Kruszyński, Józef Olejniczak i Justyna Sobolewska musiało zdecydować, komu przyznać nagrodę. Po długich i burzliwych obradach zdecydowano, że najlepsza z tej piątki jest książka „Ma być czysto" autorstwa Anny Cieplak. - Czuje się zaszczycona i bardzo wzruszona. Te wszystkie nagrody są bardzo ciężkie, nie tylko w sensie fizycznym - powiedziała Anna Cieplak odbierając wyróżnienia.

Nagroda Gombrowicza 2017


- Nagroda została wręczona, m.in. za doskonałą znajomość opisywanego świata - powiedziała Justyna Sobolewska, członek kapituły. - To bardzo dobra literacko, ale i nośna powieść. Daje nam wgląd w świat egzotyczny. My, jako kapituła, byliśmy zaskoczeni zaskoczeni dojrzałością tej publikacji. To jest debiut, ale debiut skończony. 

Nazwisko laureata nagrody kapituła ogłosiła podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych, którą poprowadził pisarz i publicysta Jerzy Sosnowski. Po rozdaniu statuetek goście gali wysłuchali koncertu Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski”.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy