Zginął muzyk Rafał Rogala. Przez ściganego przez policję

Zginął muzyk Rafał Rogala. Przez ściganego przez policję
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


We wtorek około godz. 20 w Rekowie Dolnym (północna dzielnica Redy) policja ścigała volvo, które nie zatrzymało się do kontroli. Volvo czołowo zderzyło się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Smart, którym kierował Rafał Rogala.

Jak podaje TVN24, smart według wstępnych ustaleń policjantów jechał prawidłowo. W ściganym przez policję volvo jechały cztery osoby. Jak się okazało, jego 41-letni kierowca poszukiwany był listem gończym. Zginął na miejscu, podobnie jak jedna z jego pasażerek.

Rafał Rogala był współtwórcą rockowo-bluesowego zespołu Daktyl. Trzon bandu tworzyli skaryszewianie. Zespół osiągał sukcesy, m.in. pierwsze miejsce w Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych organizowanym przez radomski Dom Kultury „Michałów” w 1991 roku i główną nagrodę na Przeglądzie Zespołów „Mewa ‘ 92” . Wtedy też wokalista Daktyla Rafał „Drągi” Rogala otrzymał nagrodę dla najlepszego muzyka.

Rafał Rogala grał sporo w radomskich klubach, był znany w środowisku rocka i bluesa. Jakiś czas mieszkał w Radomiu, potem przeniósł się na Pomorze.

RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy