Wiosenna Suita Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Wiosenna Suita Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję zapoznać się z najnowszym dziełem Jarka Śmietany, jakim jest „Spring Suite” („Suita Wiosenna”). To kolejna już po „Autumn Suite” („Suita Jesienna”) skomponowana i rozpisana na combo jazzowe i orkiestrę symfoniczną suita złożona z kilku części.

Czteroczęściowa „Spring Suite” napisana została w latach 2008/2009, lecz nie doczekała się jeszcze wersji płytowej. Koncert stworzy więc niepowtarzalną okazję zapoznania się z utworem, opisującym w piękny sposób wiosnę, porę roku bardzo wdzięczną dla Muzyki i niejednokrotnie będącą inspiracją dla kompozytorów. Śmietana opisał wiosnę na swój własny, oryginalny i niepowtarzalny sposób. Muzyka jaka zabrzmi tego wieczoru to muzyczna ilustracja przemian zachodzących podczas ustępowania zimy i budzenia sie przyrody (część 1: „March”), radości z panującej wiosny (część 2 i 3: „April”, „May”) oraz pełnym życia hymnem na cześć tej pory roku (część 4: „Sunny Morning” – „Słoneczny poranek”).

Premiera „Spring Suite” odbyła się 29 marca 2010 w Katowicach z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia; prawykonanie utworu zakończyło się wielką owacją publiczności i przyniosło szereg pozytywnych recenzji w prasie.

Zespół Jarka Śmietany w składzie: Marek Napiórkowski – gitara, Maciej Sikała – saksofon, Adam Czerwiński – perkusja, Marcin Lamch – kontrabas, Paweł Tomaszewski – fortepian. 

Ceny biletów:

I strefa: Normalny: 40 zł, ulgowy: 35 zł
II strefa: Normalny: 30 zł, ulgowy: 25 zł
Szkoła Muzyczna: 10 zł

źródło: ROK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/napiorkowski2.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96