WAGLEWSKI FISZ EMADE w Klubie Lemon!

WAGLEWSKI FISZ EMADE w Klubie Lemon!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W niedzielę 23 marca w klubie LEMON odbył się koncert rodziny Waglewskich - WAGLEWSKI FISZ EMADE.

Po raz kolejny przyszedł czas na twórczą współpracę na linii ojciec - synowie! Po pięciu latach od ukazania się fenomenalnego albumu "Męska Muzyka", rodzinny projekt Waglewski Fisz Emade wraca do życia. Pozostaje tylko pytanie, czy tym razem rockowo - jazzowe inspiracje lidera Voo Voo oraz hip - hopowe dokonania jego synów zdołały znaleźć kompromis?

Najnowsze wydawnictwo spod szyldu Waglewskich to 13 utworów stanowiących prawdziwy ukłon w stronę klasycznego rocka, opartego na surowym brzmieniu i gitarowym graniu. Siłę tej płyty stanowi przede wszystkim jej ogromna różnorodność. Już od pierwszych minut słyszymy blues, folk i country w najlepszym wydaniu, okraszone ciekawymi aranżacjami.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

"Pocisk" przywodzi na myśl album "Koledzy", "Ile jeszcze życia" i "Kometa" to country w czystej postaci, a tytułowe trio, czyli hipnotyzujący "Syn", nastrojowy "Bóg" i minimalistyczna, ale jednocześnie pełna emocji "Matka" chwytają za gardło. Nie zabrakło również miejsca dla stoner rockowych inspiracji znanych z Kim Nowak, które dają swój upust w utworach "Trupek", czy "Żółty but". W przypadku tego projektu nie można oczywiście zapominać o błyskotliwych oraz nietuzinkowych tekstach stanowiących prawdziwą perełkę wśród polskich produkcji. Fisz w inteligentny sposób żongluje słowami, bawi się konwencją, aby jednocześnie poruszać tematy nad wyraz ważne.

Waglewscy po raz kolejny pokazali klasę udowadniając, że trudno jest ich zaszufladkować, a także umieścić w jakiekolwiek ramy. "Matka, Syn, Bóg" to bowiem bardzo dojrzały, kompletny materiał, w którym każdy utwór stanowi całkowicie odrębną oraz poruszającą historię. To osobista podróż ojca i synów, stanowiąca niepodważalny dowód ich gorącej miłości do muzyki..

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy