Vadim Brodski w Radomiu!

Vadim Brodski w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Radomscy melomani będą mogli na własne oczy podziwiać osiągnięcia pedagogiczne niezwykłego skrzypka, mistrza, jakim jest niewątpliwie Vadim Brodski, który zaszczepił pasję do skrzypiec i muzyki swojej uczennicy Alicji Dziczek, w towarzystwie której wystąpi na scenie.

Vadim Brodski jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, którzy mieli zaszczyt zagrać na instrumencie Niccolo Paganiniego. Jest także potomkiem pierwszego wykonawcy koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego i uczniem Olgi Parchomienko i Davida Ojstracha.

Na podium dyrygenckim stanie Juan Carlos Lomónaco. Zaliczany przez magazyn „Meksykańscy Liderzy " do grona 300 najbardziej wpływowych osobowości Meksyku.

Można powiedzieć, że relacja mistrz – uczeń łączyła poniekąd także dwóch wspaniałych kompozytorów, których utwory usłyszymy tego jesiennego wieczoru - mowa o Josephie Haydnie i Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie.

Joseph Haydn był wiodącym kompozytorem wiedeńskiej klasyki. Znajomość z cudownym dzieckiem, Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, młodszym od niego o 24 lata, należy do najważniejszych wydarzeń w życiu Haydna. Mistrz poznał młodszego kolegę w Wiedniu, w roku 1781. Pomimo różnicy charakterów, kompozytorzy mieli sobie wzajemnie wiele do zaoferowania – ich zażyłość doprowadziła do obopólnego przenikania inspiracji muzycznych. Mozart uchodził za człowieka ulegającego nastrojom, rozpieranego ambicją, która jednak nie dotykała nawet w najmniejszym stopniu sfery materialnej. Haydn z kolei wydawał się przyjacielski i wyważony, tryskał przy tym niebywałym humorem. Z tego wynika, że niekiedy i sam mistrz może stać się uczniem swojego wychowanka.

źródło: ROK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy