Sukcesy młodych muzyków z Radomia

Sukcesy młodych muzyków z Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

HUMI Accordion Band pod dyr. Artura Miedzińskiego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zdobył pierwszą nagrodę w 11. World Music Festival odbywającym się w dniach 9-12 maja w Innsbrucku (Austria).

Do Innsbrucku przybyło ok. 230 orkiestr i kameralnych zespołów akordeonowych z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Polski, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Estonii, Holandii i in. W festiwalu, w części konkursowej, orkiestry i kameralne zespoły akordeonowe konfrontowały swe umiejętności w 12 kategoriach, zróżnicowanych ze względu na wiek i stopień zaawansowania  wykonawców. HUMI Accordion Band został zgłoszony do kategorii młodzieżowych orkiestr – poziom profesjonalny. W tej kategorii radomski zespół okazał się bezkonkurencyjny, zdobył pierwszą nagrodę, otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dwa akordeony klawiszowe firmy Hohner.

W konkursie wziął udział także duet akordeonowy Tomasz Gieroń (student Akademii Muzycznej w Łodzi a zarazem nauczyciel klasy akordeonu w ZSM w Radomiu) i Bartosz Kołsut (uczeń ZSM w Radomiu). Duet Gieroń – Kołsut  startował w kategorii klasyczne zespoły kameralne – poziom profesjonalny. Zespół ten także nie znalazł równych sobie i zdobył pierwszą nagrodę.

- Sukcesy te są dla Zespołu Szkól Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu potwierdzeniem bardzo wysokiego poziomu  nauczania gry na akordeonie. Nie do przecenienia jest fakt, że kunszt wykonawczy naszych młodych muzyków znajduje uznanie w krajach, w których muzyka akordeonowa i wszelkie muzykowanie zespołowe są niezwykle popularne - mówi Robert Pluta, dyrektor ZSM im. O.Kolberga w Radomiu.


Przypomnijmy jeszcze ostatnie sukcesy radomskich wiolonczelistek.

W dniach 10-12 maja odbyły się w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej. Występy młodych artystów oceniało jury składające się z wybitnych polskich muzyków i pedagogów, powołane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.W konkursie brało udział ponad 100 młodych wiolonczelistów z całej Polski, uczących się w szkołach muzycznych I i II stopnia. Radomskie młode artystki: Katarzyna Kacprzak (9 lat I grupa wiekowa) oraz Amelia Chmielewska (10 lat II grupa wiekowa) zajęły III miejsca, a ich profesor Arkadiusz Dobrowolski otrzymał nagrodę za ich wyróżniające przygotowanie.
Ponadto Amelia Chmielewska uczennica III klasy (10 lat) zdobyła I miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie 
Talents for Europe, który odbył się w dniach 2-5 maja w Dolnym Kubinie na Słowacji.

26 kwietnia uczennica klasy II Katarzyna Kacprzak (9 lat) oraz Amelia Chmielewska otrzymały wyróżnienia na
XVII Spotkaniach Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku. Na spotkaniach nie było miejsc, a uczniowie z
najwyższą punktacją otrzymali wyróżnienia.

24 kwietnia Marika Tkaczyk uczennica klasy II (9 lat) zdobyła III nagrodę (grupa I) na VIII Forum Młodych
Wiolonczelistów w Gdańsku, na tym samym forum Amelia Chmielewska zajęła II miejsce w grupie II (III i IV klasy).

DET/Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy